Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 14d. 16:04 , Atnaujinta: 2019 birželio 14d. 16:11

Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu

Gitanas Nausėda
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Penktadienį išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pranešė sulaukęs NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo skambučio.

„Simboliška, kad NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo skambučio sulaukiau Gedulo ir vilties dieną. Aptarėme klausimus, kurie saugo mūsų valstybę nuo panašaus istorijos pasikartojimo“, – feisbuke rašo išrinktasis prezidentas.

Jo atstovas spaudai Aistis Zabarauskas BNS teigė, kad pokalbio metu taip pat NATO generalinio sekretoriaus paprašė skirti daugiau oro gynybos pajėgumų Lietuvai.

„Mes sakėme, kad oro gynyba yra svarbi ir mes norėtume jos daugiau“, – sakė A. Zabarauskas.

Anot G.Nausėdos, kalbėtasi apie NATO darbotvarkę: gynybos finansavimą, NATO stiprinimo strategiją, parengties iniciatyvą, oro gynybos klausimus, Aljanso operacijas ir misijas: „NATO vadovas informavo apie vykstančius pasirengimus NATO Lyderių susitikimui Londone, kur susitiksime gruodžio 3-4 dienomis.“

Išrinktasis prezidentas paskelbė savo ruožtu informavęs, kad svarbu toliau stiprinti gynybos pajėgumus Baltijos regione ir atgrasymo politiką, kad Lietuva vykdys gynybos finansavimo planą bei priimančios šalies įsipareigojimus atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms.

„Taip pat aptarėme tęstinės pagalbos Aljanso Rytų partnerėms Ukrainai ir Sakartvelui svarbą. Pokalbio pabaigoje NATO vadovas pabrėžė, kad Lietuva yra svarbi ir vertinama sąjungininkė, pavyzdingai vykdanti sutartus Aljanso įsipareigojimus. Pasakiau, kad mes gerai suprantame vienas kitą ne tik dėl to, kad esame sąjungininkai, bet ir todėl, kad abu – ekonomistai. Dar vienas bendras vardiklis, padedantis sklandžiai susikalbėti“, – rašė G.Nausėda.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min