Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Globalios Lietuvos apdovanojimams 2012“ nominuoti kandidatai iš 18 pasaulio šalių

Gaublys
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Gaublys
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 27 d. Vilniuje vyksiantiems „Globalios Lietuvos apdovanojimams”, kuriuos galima vadinti „pasaulio lietuvių Oskarais“, nominuoti 48 verslo, mokslo ir meno atstovai, kurie pretenduoja į specialius apdovanojimus keturiose kategorijose: verslo ir vadybos, mokslo ir technologijų, meno ir kultūros bei už viso gyvenimo pasiekimus.

Pirmą kartą vyksiančiais „Globalios Lietuvos apdovanojimais“ siekiama pagerbti svarbiausius  užsienyje gyvenančių lietuvių ir su Lietuva susijusių (kilme, giminyste, prijautimu arba kitaip) asmenų pasiekimus.

Tai vieninteliai tokio pobūdžio apdovanojimai Lietuvoje. Be to, jais pagerbiami ne tik daug pasiekę verslo, mokslo ir kultūros atstovai, bet ir atkreipiamas dėmesys į konkrečias kandidatų idėjas kurti pasauliniu mastu sėkmingą ir pripažintą Lietuvą bei apsisprendimą dalyvauti jas įgyvendinant.

„Apdovanojimų tikslas yra sukurti aplinką, kurioje yra vertinamas ir skatinamas šviesiausių Lietuvos protų užsienyje indėlis stiprinant šalies pozicijas pasauliniu mastu. Įsteigdami Globalios Lietuvos apdovanojimus norėjome ypač akcentuoti šių asmenų viziją ir ateities siekius. Taip atsirado kandidatų „norų sąrašas“ – įkvepiančios idėjos, prie kurių įgyvendinimo jie yra pasirengę prisidėti,“ – sakė dr. Vladas Lašas, apdovanojimus inicijavusios VŠĮ „GLL | Global Lithuanian Leaders“ Patarėjų tarybos narys.

Verslo ir vadybos kategorijoje buvo nominuota 20 kandidatų, 9 – mokslo ir technologijų, 11 – meno ir kultūros bei 8 – už viso gyvenimo pasiekimus. Nominantai gyvena ir dirba 18-oje šalių. Daugiausia kandidatų, net 22, gyvena JAV, 6 – Didžiojoje Britanijoje, 3 – Kanadoje, po 2 Australijoje ir Prancūzijoje. Po vieną kandidatą buvo nominuota iš Filipinų, Italijos, Izraelio, Kinijos, Kolumbijos, Kenijos, Lietuvos, Malaizijos, Pietų Afrikos, Sirijos, Šveicarijos, Švedijos ir Vokietijos.

Tarp nominuotų asmenų yra žymūs verslininkai, įvairių sričių mokslininkai, pasaulyje garsūs meno ir kultūros atstovai. Šie žmonės, žinomi savo išskirtinio talento, vizijos ir pasiekimų dėka, yra geriausi neformalūs Lietuvos ambasadoriai (pilnas kandidatų sąrašas –  www.gllawards.lt)

Trumpasis laimėtojų sąrašas, po tris kiekvienoje iš keturių kategorijų, bus pristatytas renginio metu. Šiuos asmenis išrinks speciali komisija, sudaryta iš „GLL | Global Lithuanian Leaders” organizacijos valdybos ir tarybos narių, bei apdovanojimų partnerių atstovų.

Renginio metu taip pat vyks apskritojo stalo diskusija “Globalios Lietuvos norų sąrašas:  kaip jungti Lietuvą su pasauliu ir gerinti Lietuvos ekonominį konkurencingumą?",  kurios vienas iš tikslų – aptarti, kaip išvykusius Lietuvos „protus“ ir sėkmingus lietuvių kilmės žmones paversti kapitalu, konkrečiai gerinančiu šalies ekonomiką.

Iškilmingas apdovanojimų vakaras vyks LR Prezidentūroje šventiniu laikotarpiu, 2012 m. gruodžio 27 d., kuomet į Lietuvą sugrįžta daug užsienyje dirbančių, kuriančių ir studijuojančių žmonių.

Apdovanojimai organizuojami kartu su Užsienio reikalų ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min