Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2014 01 06

„Globalios Lietuvos lyderiai“ tarybos narys Vladas Lašas: negalima emigracijoje įžvelgti tik pavojus

Praėjusį penktadienį Prezidentūroje „Globalios Lietuvos lyderiai“ apdovanojimais pagerbti Lietuvai nusipelnę lyderiai – mokslininkai, verslininkai, investicijų specialistai, sportininkai, kultūros ir meno atstovai. Apdovanojimus gavo 9 asmenys – iš viso buvo nominuota  50 su Lietuva save siejančių lyderių iš 13 pasaulio šalių. Jie – įvairių sričių ir amžiaus profesionalai, garsinantys Lietuvą pasaulyje.
Vladas Lašas
Vladas Lašas

Tarp apdovanotųjų – Ignas Budvytis, studijuojantis  viename seniausių Jungtinės  Karalystės  Kembridžo universitete, čia baigęs bakalauro studijas. Jis mano, kad emigracija turi ir pliusų, ir minusų.
 
„Dideli minusai – nėra kam dirbti ar nebus kam dirbti savo šalyje. Antra vertus, žmonės išvažiuoja, nes nemato galimybių čia pritaikyti savo gabumus ar nemato perspektyvų, kad čia galės gauti tokį išsilavinimą, kokį įgytų svetur“, – sako jis.
 
„Globalios Lietuvos lyderiai“ tarybos narys  Vladas Lašas sako, kad informacijos amžius jau  baigėsi. Dabar tinklų, ryšio  amžius. Atsiveria puikios galimybės ir dirbti, ir mokytis geriausiuose universtitetuose, daryti pokyčius, kurie galbūt svarbūs ne tik Lietuvai.

Reikia ieškoti tų žmonių, šaknimis susijusių su Lietuva, kurie galėtų  savose šalyse tapti savotiškais Lietuvos ambasadoriais.

„Mes negalime pamiršti šiuo metu svetur esančio  žmogaus, būtina palaikyti su juo kuo glaudesnį ryšį. Emigracija iš esmės vertinama, kaip neigiamas dalykas. Jauni žmonės išvažiuoja, valstybė silpsta, nėra kam uždirbti pensijų", – teigia V.Lašas.

Jis mano, kad  jeigu ilgai šnekėsime ir  akcentuosime tik emigracijos  pavojus, praleisim laiką, galimybes, nesugebėsime rasti tų, kurie galėtų mums padėti.
 
„Reikia ieškoti tų žmonių, šaknimis susijusių su Lietuva, kurie galėtų  savose šalyse tapti savotiškais Lietuvos ambasadoriais. Turim siekti, kad tos sėkmės istorijos būtų pagausintos dešimteriopai.  Ta kritinė masė, kuri atsiranda aplink tokią sėkmės istoriją, gali pakeisti visą šalį,“ – įsitikinęs V.Lašas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius