Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Globos namų auklėtiniai ir pramogauja, ir uždarbiauja

Vaikų globos namai
15min.lt nuotr. / Globos namų auklėtiniai vasarą turi galimybę ir pasportuoti, ir pakeliauti, o kai kurie dar ir užsidirba smulkioms išlaidoms.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje esančiuose trijuose vaikų globos namuose gyvenimas verda ir vasarą. Auklėtiniai dalyvauja stovyklose, leidžia laiką su globėjais ar patys užsidirba kišenpinigių.

Vaikų globos namų projektams įgyvendinti šiemet iš Klaipėdos savivaldybės biudžeto skirta kukli suma. Finansavimą gavo tik vaikų globos namų „Rytas“ projektas „Pažinkime Mažosios Lietuvos kraštą“. „Ryto“ direktorė Regina Milašienė pasakojo, kad tai tęstinis projektas, vykstantis nebe pirmus metus. Vaikai kasmet važiuoja į pažintines ekskursijas po Lietuvos regionus.

„Mūsų vaikai yra buvę Aukštaitijoje, Dzūkijoje, o šiemet aplankys Mažosios Lietuvos įžymybes. Kad vaikams būtų ką veikti, verčiamės per galvą“, – pasakojo R.Milašienė.

Šiemet vasaroti globos namuose „Rytas“ liko net 50 vaikų. Jie skirtingu metu vyksta į įvairias stovyklas Plateliuose, Rusnėje. Kiti penkiolika, pasak direktorės, atostogauja pas giminaičius ar globėjus. Laikinaisiais globėjais ar vadinamaisiais vaiko draugais tampa šeimas sukūrusios poros ar pavieniai geros širdies žmonės.

Tapti laikinuoju globėju, pasak R.Milašienės, nėra sunku. Iš pradžių reikia bendro šeimos sprendimo, vėliau rašomas prašymas, po to Vaiko teisių apsaugos tarnyba patikrina sąlygas, kurias šeima ar asmuo siūlo vaikui. Paklausta, kaip jaučiasi vaikas, atėjęs į šeimą ir žinodamas, kad tai laikina, „Ryto“ direktorė pasakojo kalbanti su vaikais ir paaiškinanti, kad jie vyksta į svečius, trumpam pabūti ir pažinti, kas yra tikra šeima. Direktorė mano, kad tai naudinga ne tik vaikui, bet ir pačiai šeimai.

Vyresnieji užsidirba

Kaip pasakojo R.Milašienė, „Ryto“ auklėtiniai, kaip ir šeimose augantys vaikai, nori įvairiausių pramogų: ir jūros bangose pašėlti, ir ledų porciją suvalgyti. Tik tam ne visada pakanka turimų lėšų, todėl vaikai mokomi užsidirbti kišenpinigių. Globos namų „Rytas“ vaikai tai daro organizuodami krepšinio turnyrus. Šiemet gegužę vyko jubiliejinis, 10-asis, respublikinis krepšinio turnyras. Tai vaikams puiki proga ne tik gauti vieną kitą litą, bet ir išbandyti jėgas sporto srityje, pabendrauti su kitų vaikų globos namų bendraamžiais.

Kitų vaikų globos namų „Danė“ vadovė Ramutė Girinskienė pasakojo, kad auklėtiniai šią vasarą, rugpjūčio mėnesį, dalyvaus naujame projekte „Darbas ir poilsis“. Vyresnieji paaugliai važiuos į ūkininkų sodybas ar ūkius ir rinks uogas, o po dienos darbų pliuškensis Platelių ežere. „Danės“ globos namų vaikai taip pat turės įvairių pramogų visą vasarą. „Savivaldybė neturėjo pakankamai lėšų, tad mums ir neskyrė, bet mes pasiruošėme patys“, – apie vasaros pramogas pasakojo R.Girinskienė. 4 tūkst. Lt buvo gauti iš TV3 organizuoto projekto „Išsipildymo akcija“.

Tarp vaikų globos namų visoje Lietuvoje vyksta mainai: 10 vaikų atvyksta poilsiauti į pajūrį, o tiek pat vaikų iš „Danės“ globos namų vyksta kitur. Atvykę iš kitų miestų vaikai ypač trokšta pamatyti jūrą, o klaipėdiečiai nori uogauti ar grybauti.

Temos Vaikas, Atostogos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min