Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 29d. 13:27 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 29d. 16:12

Gluminantis radinys: patikrinus NVSC duomenis rastos 804 neapskaitytos mirtys

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų kova su COVID-19
Nuotr. iš kul.lt / Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų kova su COVID-19

Vykdant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVCS) veiklos skaitmenizavimą, rastos 804 neapskaitytos mirtys. Neapskaitytų mirčių klausimas buvo aptartas sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio ir NVSC vadovo Roberto Petraičio nuotolinio susitikimo metu, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. NVSC atstovė Justina Petravičienė teigė, kad taip galėjo nutikti todėl, kad dėl didelių darbo krūvių gydymo įstaigos centrui informacijos apie mirtis neperdavė arba ji vėluoja.

Duomenys gauti palyginus NVSC ir Registrų centro spalio–gruodžio mėnesių statistiką. Nustatyta, jog neapskaičiuotos 324 mirtys dėl koronaviruso (COVID-19) ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių, tačiau mirusieji sirgo koronavirusu.

Ministras A.Dulkys nurodė NVSC direktoriui pateikti išsamų situacijos vertinimą raštu, kurį gavus – bus imtasi reikiamų priemonių.

NVSC: neatitikimai atsirado ne dėl NVSC kaltės

Kaip BNS antradienį teigė NVSC atstovė Justina Petravičienė, taip galėjo nutikti todėl, kad dėl didelių darbo krūvių gydymo įstaigos centrui informacijos apie mirtis neperdavė arba ji vėluoja.

„Tai reiškia, kad tam tikri neatitikimai atsirado ne dėl NVSC kaltės. Ne NVSC diagnozuoja tiek mirties, tiek, pavyzdžiui, pasveikimo faktą, jis kliaujasi gydymo įstaigų pateikta informacija. Visą informaciją, kurią gavome iš gydymo įstaigų, mūsų specialistai yra suvedę, kasdien už ją atsiskaitome visuomenei“, – teigė ji.

„Pagal galiojančią tvarką informaciją apie mirties atvejus NVSC gauna iš gydymo įstaigų, joms pateiktus tam numatytą formą. Atsižvelgus į gydymo įstaigoms tenkančius krūvius, vertiname, kad galimai galėjo atsitikti taip, kad informacijos pateikimas vėluoja arba informacija apie mirties nuo COVID-19 ligos atvejus NVSC perduota nebuvo“, – rašoma pranešime.

„Tai reiškia, kad tam tikri neatitikimai atsirado ne dėl NVSC kaltės. Ne NVSC diagnozuoja tiek mirties, tiek, pavyzdžiui, pasveikimo faktą, tad kliaujasi gydymo įstaigų pateikta informacija. Visą informaciją, kurią gavome iš gydymo įstaigų, mūsų specialistai yra suvedę, kasdien už ją atsiskaitome visuomenei“, – rašoma NVSC pranešime.

Anot pranešimo, NVSC pasirodžius informacijai apie perteklines mirtis, kurios galimai galėjo būti susijusios su COVID-19 liga, ėmėsi veiksmų, kad išsiaiškintų situaciją ir nustatytų, ar gydymo įstaigos NVSC apie mirties atvejus pranešė nustatyta tvarka, taip kaip tai turi daryti.

„NVSC gruodžio 10 d. raštu kreipėsi į Registrų centrą, prašydamas pateikti duomenis apie visus Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje registruotus mirties nuo COVID-19 ligos atvejus, pateikiant detalią informaciją.

Tokią informaciją gavome. Kiekvienas atvejis yra individualus, kiekvieną jį reikia įvertinti atskirai tam, kad visuomenei pateiktume galutinę, tikslią ir aiškią informaciją. Dėl to tikslinamės ir su gydymo įstaigomis. Tas turėtų būti padaryta artimiausiu metu. Kaip ir sakėme, apie tai visuomenė bus informuota atskirai“, – rašoma pranešime.

15min paklausus, koks dabar yra tikslus mirčių nuo COVID-19 skaičius, NVSC atstovė J.Petravičienė atsakė: „Vadovaujamės tuo, kurį esame suvedę į mūsų sistemą“. Kaip antradienį skelbė Statistikos departamentas, šalyje nuo koronaviruso mirė 1347 žmonės, 669 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Apie mirčių skaičiaus neatitikimus tarp skelbiamų NVSC ir e.sveikatoje BNS pranešė dar gruodžio viduryje.

J.Petravičienės teigimu, tada įstaiga raštu kreipėsi į Registrų centrą, prašydama pateikti duomenis apie visus e.sveikatos sistemoje registruotus mirties nuo COVID-19 ligos atvejus.

„Tokią informaciją gavome. Kiekvienas atvejis yra individualus, kiekvieną jį reikia įvertinti atskirai tam, kad visuomenei pateiktume galutinę, tikslią ir aiškią informaciją. Dėl to tikslinamės ir su gydymo įstaigomis. Tas turėtų būti padaryta artimiausiu metu“, – sakė centro atstovė.

Antradienį pranešta apie didžiausią iki šiol per parą fiksuotą mirčių nuo koronaviruso skaičių – 78, tačiau NVSC atstovai tikino, kad tai ne vienos dienos duomenys.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Robertas Petraitis ir Aurelijus Veryga
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Robertas Petraitis ir Aurelijus Veryga

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min