TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Gold of Lithuania“ trečius metus neš jūromis žinią apie Vilnių

Jachta „Gold of Lithuania“
Jachta „Gold of Lithuania“
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešosios diplomatijos ir patriotizmo ugdymo projektas „Gold of Lithuania“ trečią kartą leidžiasi legendinio LDK didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos-Našlaitėlio takais.

Šiemet pasibaigsiančios istorinės rekonstrukcinės kelionės „Gold of Lithuania“ metu buriuotojai savo bures nukreips į vakarinę Viduržemio jūros dalį. Simbolinis kelionės pavadinimas „Mikalojaus Kristupo Radvilos-Našlaitėlio jaunystės takais“ susies Lietuvą su pietų Prancūzija, pietine Ispanijos pakrante ir šiaurės Afrika. Numatoma, kad ekspedicijos dalyviai iškels Lietuvos vėliavą 30 aplankytų uostų, kuriuose lankysis stiprindami kultūrinius ir verslo ryšius.

„Ši kelionė yra tarsi vienas liudijimas, kaip privati patriotiška iniciatyva neša gerą žinią apie Vilnių, Lietuvos istorijos ir kultūros fenomenus į tolimiausius kraštus“, – sako Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius. Anot jo, jau trečius metus vykstanti ekspedicija jau suteikė realios naudos Lietuvai – aktyviai mezgamos verslo pažintys, kontaktai, vystomi visuomeniniai ir kultūriniai projektai.

Po 2009 metų vykusios „Gold of Lithuania“ kelionės centrinėje Viduržemio jūros dalyje Vilnius pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Palermu (Sicilija), dovanos iš Vilniaus papuošė Vatikano muziejų. Po 2010 metų „Gold of Lithuania“ ekspedicijos į Vilnių atvyko Egipto verslininkų delegacija, sustiprėjo diplomatiniai ryšiai su Izraelio miestais. Be to, jaunųjų verslininkų lyderių asociacija JCI Vilnius pasirašė dvi svarbias tarpusavio bendradarbiavimo sutartis – su JCI Valetta (Malta) ir EJB (Egyptian Junior Business asociation) Kaire.

„Turime ir patriotinių, ir verslo tikslų, tačiau šiemet dar labiau orientuojamės į jaunimo, švietimo ir kultūros galimybes“, – teigia vienas iš ekspedicijos organizatorių Donatas Juškus. Anot jo, kelionės metu tikimasi aplankyti ne tik piligrimų vietas, tačiau ir senuosius Europos jėzuitų universitetus, kuriuose savo jaunystės kelionių metu lankė ar galėjo lankyti M.K. Radvila-Našlaitėlis. „Norime apiplaukti likusią Viduržemio jūros dalį, atrasti istorinės asmenybės pėdsakų ir taip simboliškai užbaigti legendinio Lietuvos keliautojo jaunystės klajones“, – teigia D. Juškus.

2011 metų vykstančios kelionės metu „Gold of Lithuania“ įgulai bus patikėta svarbi pareiga – pakviesti į krepšionio čempionatą „Eurobasket 2011“ aplankytų uostų vadovus ir gyventojus. „Eurobasket 2011“ komunikacijos grupės vadovo Lino Kunigėlio teigimu, graži buriuotojų taps dar vienu informaciniu šaltiniu ir kurs Lietuvos, kaip krepšinio šalies, įvaizdį.

Šių metų ekspedicija išsiskirs ir tuo, kad „Gold of Lithuania“ įgula plauks pirmuoju Lietuvoje pastatytu istorinio laivo „Reliant‘59“ modeliu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min