Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Goro provincijoje Afganistane patruliavę Lietuvos kariai įsivėlė į susišaudymą

Lietuvos kariai Afganistane
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos kariai Afganistane
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio naktį Goro provincijos pietvakarinėje dalyje, apie 200 km nuo sostinės Čagčarano esančiame Shahrako rajone, buvo apšaudyti patruliuojantys Lietuvos kariai ir civiliai. Į juos buvo šaudoma iš automatinių ir prieštankinių ginklų.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) patrulio kariai atidengė atsakomąją ugnį iš minosvaidžių, granatsvaidžių ir lengvųjų šaulio ginklų. Susišaudymas truko apie 10 minučių. Patrulio nariai nenukentėjo ir tęsia savo užduotis. Kas apšaudė PAG patrulį, nežinoma. Apie įvykį buvo informuota Afganistano nacionalinė policija.

„Kariai profesionaliai suvaldė situaciją. Ilgos treniruotės Lietuvoje ir dalyvavimo ankstesnėse tarptautinėse misijose patirtis leido jiems gerai pasirengti tokiems incidentams“, – sakė PAG vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-11) vadas pulkininkas Gintaras Smaliukas.

Afganistano Goro provincijos pietvakarinėje dalyje PAG-11 karių ir civilių patrulis keletui dienų buvo nuvykęs susitikti su rajonų valdžios atstovais, vesti mokymų Afganistano nacionalinės policijos pajėgoms, įvertinti, kaip vykdomi Japonijos ir Lietuvos lėšomis finansuojami mokyklų statybos darbai, skaitė paskaitas.

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilinė ir karo misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos sugebės pačios užtikrinti valstybės ir gyventojų saugumą. Dabartiniu laikotarpiu, vykdant naująją NATO ISAF pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

Dėl geografinės padėties ir menkai išvystytos infrastruktūros centrinėje Afganistano kalnuotoje dalyje esanti Goro provincija yra laikoma viena iš saugesnių provincijų šalyje, tačiau saugumo situacija joje yra apibūdinama kaip sąlyginai rami. Gore kartais fiksuojamas sukilėlių judėjimas, kadangi provincija ribojasi su pietinėmis provincijomis, kuriose 2010 metų pradžioje buvo dislokuotos papildomos didelės sąjungininkų pajėgos.

Lietuvos vadovaujama PAG Gore vis didesnį dėmesį skiria Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimui, todėl 2010 metų pabaigoje Gore planuojama įkurti tarptautinę policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupę (angl. Police Operational Mentoring and Liaison Team, POMLT).

Dabar Afganistane tarnaujančios PAG vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos daugumą sudaro Tauragės rajono dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje dalyvauja jau antrą kartą. Dauguma pamainos karių yra tarnavę Balkanuose, Irake, Afganistane.

Goro PAG stovykloje Čagčarane su Lietuvos kariais bei civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min