Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 12d. 14:20

Goro provincijoje mokomi vietos ūkininkai ir veterinarijos specialistai

Goras
Užsienio reikalų ministerijos nuotr. / Goras

Afganistano Goro provincijoje trečius metus tęsiamas Lietuvos finansuojamas projektas „Žemės ūkio produktyvumo didinimas ir žemės ūkio produktų perdirbimo skatinimas Goro provincijoje“. Birželio 7–15 dienomis provincijos sostinėje Čagčarane lankosi ir vietos specialistus moko pagrindiniai projekto ekspertai iš Lietuvos, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Projektą įgyvendina Lietuvos žemės ūkio ministerija kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro filialu Žemdirbystės institutu, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga ir Kauno kolegija. 

Afganistaniečius birželio 7–15 d. moko Žemdirbystės instituto direktorius Vytautas Ruzgas ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis bei konsultantas – Vilkaviškio rajono maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Gediminas Gvazdaitis.

Bendradarbiaudami su Lietuvos specialiosios misijos Afganistane atstovais ir Provincijos atkūrimo grupės kariais, Lietuvos ekspertai organizavo mokymus Goro provincijos ūkininkams, Čagčarano žemės ūkio mokyklos dėstytojams ir studentams, Goro provincijos žemės ūkio ir irigacijos departamento darbuotojams. 

23 mokymų dalyviai išklausė paskaitas apie pašarų bazės gerinimo galimybes ir pašarinių augalų asortimento plėtrą Goro provincijoje, gyvulių ligas ir faktorius, turinčius įtakos gyvulių produktyvumui, bei jų kontrolę. Afganistaniečiai domėjosi pašarų gamybos, pašarinių augalų auginimo bei gyvulių sveikatingumo ir produktyvumo klausimais, aktyviai dalyvavo diskusijose. 

Augalininkystės kursų klausytojams įteikti pašarinių augalų sėklų pavyzdžiai, veterinarijos specialistams – būtiniausios veterinarinės priemonės, reikalingos jų kasdieniniame darbe. Projekto vykdytojai su Lietuvos kariuomenės pagalba į Goro provinciją atgabeno pašarinių augalų sėklų, veterinarijos priemonių ir medikamentų, kuriuos perdavė Goro provincijos žemės ūkio ir irigacijos departamento augalininkystės ir veterinarijos tarnyboms.

Kitas Lietuvos ekspertų vizitas į Goro provinciją planuojamas liepos–rugpjūčio mėnesiais. Jo metu viename Čagčarano ūkyje planuojama įsteigti parodomąjį sūrių gamybos cechą, aprūpinti jį reikiama įranga ir apmokyti vietos ūkininkus, kaip atsižvelgiant į vietos sąlygas iš ožkų ir karvių pieno gaminti sūrius. 

2011 m. inicijuoto projekto tikslas – padėti Goro provincijos valdžios institucijoms, vietinėms bendruomenėms pačioms spręsti provincijos gyventojų aprūpinimo maisto produktais problemą, padidinti žemės ūkio gamybos efektyvumą ugdant gyventojų kompetenciją augalininkystės ir gyvulininkystės srityse, supažindinant juos su pažangesniais ūkininkavimo metodais. Projektas įgyvendinamas glaudžiai bendradarbiaujant su Čagčarano žemės ūkio mokykla, Goro provincijos žemės ūkio ir irigacijos departamentu, vietos ūkininkais.

Projektas finansuojamas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min