Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Goro provincijoje šalia Lietuvos karių automobilio sprogo nenustatytos rūšies sprogstamasis užtaisas

Čagčarano oro uoste nusileido karinis transporto lėktuvas (archyvo nuotr.)
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Čagčarano oro uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio rytą, apie 7 val. Lietuvos laiku, Goro provincijoje, apie kilometrą nuo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos, Lietuvos kariams užimant Čagčarano oro uosto pakilimo tako apsaugą šalia vieno iš automobilių sprogo nenustatytos rūšies sprogstamasis užtaisas.

Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad sprogimo metu Lietuvos kariai ir karo technika nenukentėjo. Apie įvykį buvo informuotos Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos. Šiuo metu aiškinamasi, kokios rūšies buvo sprogstamasis užtaisas.

„Lietuvos kariai nuolat saugo Čagčarano oro uosto pakilimo taką. Tai darome siekdami užtikrinti atvykstančių ir išvykstančių vietos gyventojų bei Tarptautinių saugumo paramos pajėgų karių saugumą. Šiuo metu lėktuvai gali leistis ir kilti, pavojaus nėra. Mes manome, kad galėjo detonuoti savadarbis sprogstamasis užtaisas“, – sakė PAG vadas pulkininkas Gintaras Smaliukas.

Šiuo metu Afganistane, Goro PAG tarnauja vienuoliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-11), kurios daugumą sudaro Tauragės r. dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje dalyvauja jau antrą kartą. Dauguma pamainos karių yra tarnavę misijose Balkanuose, Irake, Afganistane. Goro PAG stovykloje Čagčarane su Lietuvos kariais bei civiliais taip pat tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min