Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Goro provincijos gatvėms asfaltuoti – 1 mln. litų

Goro provincija
URM nuotr. / Goro provincija
Šaltinis: 15min
0
A A

Afganistano Goro provincijos centre Čagčarane liepos 14 dieną iškilmingai paminėta kelių miesto gatvių asfaltavimo darbų pradžia. Pirmą kartą Goro provincijos istorijoje bus paklota asfalto danga.

Šis projektas yra finansuojamas Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis (1 mln. litų) ir iš Afganistano nacionalinio biudžeto (1,4 mln. JAV dolerių). Bendras kelių pagrindinių Čagčarano asfaltuotų gatvių ilgis bus keli kilometrai. Lietuva atliko asfaltuojamų gatvių topografinius brėžinius, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Šiam įvykiui paminėti į gubernatoriaus Sayedo Mohammado Iqbalo Munibo rezidenciją buvo pakviesti Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovo pavaduotojas Andrius Purvaneckas, PAG-9 (Provincijos atkūrimo grupės) vadas pulkininkas Alvydas Šiuparis, Afganistano Aukštesniųjų parlamento rūmų atstovas, Čagčarano departamentų direktoriai, religiniai lyderiai ir kiti visuomenėje gerbiami asmenys.

Pasak Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovo pavaduotojo A.Purvanecko, stambesnius projektus įgyvendinti yra įmanoma tik bendromis Afganistano Vyriausybės ir tarptautinės bendruomenės pastangomis ir pasidžiaugė svariu Lietuvos indėliu į Goro provincijos infrastruktūros gerinimą.

Afganistaniečiai, kalbėdami apie šį asfaltuojamą gatvės ruožą, sakė, kad tai tik didelių darbų ir pokyčių provincijoje pradžia, kad netolimoje ateityje yra planuojami hidroelektrinės statyba ir kelio Heratas-Čagčaranas tiesimas, kurie bus finansuojami Afganistano Vyriausybės ir tarptautinių donorų lėšomis.

Vėliau visi susirinkusieji nuvyko į darbų vietą, kur svarbiausi asmenys iškilmingai perkirpo simbolinę juostą ir paskelbė darbų pradžią. Pirmojo etapo asfaltavimo darbus numatoma baigti 2009 metų pabaigoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min