Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 26d. 19:50

Grafičių valymas: papildomos išlaidos gyventojams, papildomas darbas namų prižiūrėtojams

Vilniaus policija sulaikė keturis jaunuolius, tepliojusius namų sienas
Policijos nuotr. / Grafičių valymas gyventojams žada naujas išlaidas.

Vieno Verkių gatvės daugiabučio gyventojai pasipiktino gavę gerokai išaugusias sąskaitas iš namą administruojančios bendrovės. Pasirodo, bendrovė nusprendė nudažyti namo fasadus, taip paslėpdama grafičius, ir už šį darbą paprašė sumokėti gyventojus.

Nuo šių metų pradžios Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius jau surašė 37 protokolus pastatų savininkams, kurie nenuvalo grafičių. Tačiau nors nėra tikslaus skaičiaus, kiek buvo nubausta daugiabučių namų, tvirtinama, kad jų – vos vienas kitas.

Vilniaus savivaldybei nustačius naują tvarką, pagal kurią grafičiais išmargintus pastatus privalo nusivalyti patys jų šeimininkai, ypač ja nepatenkinti daugiabučių gyventojai. Esą jie neturi jokių galimybių patys saugoti savo turto.

Tačiau kai kuriems iš jų jau tenka mokėti už naująją tvarką. Tiesa, kol kas ne baudas, o namus administruojančioms bendrovėms už tai, kad pastarieji laikydamiesi naujosios tvarkos pradėjo dažyti fasadus.

Viename socialiniame tinklalapyje pasirodžiusiame skunde rašoma, kad vieno Verkių gatvės namo gyventojai gavo sąskaitas už grafičių valymą nuo jų namo sienų. Darbus esą užsakė savivaldybės įmonė „Šnipiškių ūkis“.

Sostinės savivaldybė neturi duomenų, kiek daugiabučių namų administratoriai sostinėje jau nudažė fasadų ar sienų ir kiek pateikė sąskaitų gyventojams. Anot Vilniaus savivaldybės Pastatų administravimo poskyrio vedėjos Gražinos Žiemininkienės, kadangi viešai ne kartą buvo kreipiamasi su prašymu nusivalyti tepliones, administratoriai tvarkosi. O sąskaitą, kaip ir atlikę kitus darbus, pateikia gyventojams.

Gyventojai piktinasi, kad nežinia, kokiais būdais galima bus rasti kaltininkus, apipaišiusius jų namų sienas ir iš jų išreikalauti žalos atlyginimą.

UAB „Mano būstas LT“, buvusios „City Service LT“, komunikacijos vadovas Vilius Mackonis 15min.lt teigė, kad grafičiai yra viešosios tvarkos klausimas. Todėl esą savivaldybė, jeigu mano, kad grafičių neturėtų būti, turi pasirūpinti tokia viešosios tvarkos priežiūra, kuri atbaidytų paišytojus. Jeigu to neužtikrina – galbūt teisininkai net galėtų rasti būdų ieškinius dėl grafičių nukreipti prieš savivaldybę.

„Administratoriai pasisako už tai, kad gyventojai turėtų patys spręsti, valyti grafičius, ar ne. Jei gyventojai mano, kad apipaišytos sienos jiems netrukdo, tikrai negalima jų versti mokėti pinigus už valymą“, – įsitikinęs V.Mackonis.

Baudų bendrovė dėl grafičių ant daugiabučių namų sienų kol kas nesulaukė, tačiau gauna iš savivaldybės įpareigojančių raštų nuvalyti grafičius. Esą jei nebus paklūstama, grės baudos. Nuvalyti vieną kvadratinį metrą kainuoja per 20 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:17
00:44
00:10

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min