Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grafiti mėgėjus tramdyti ketinama baudžiamosiomis bylomis

Anot Vilniaus savivaldybės specialistų, vien griežtos tvarkos grafitų piešėjams sutramdyti nepakaks – reikia tarnybos, kuri nedelsiant šalintų piešinius.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nelegalių grafičių piešėjus ketinama drausminti baudžiamosiomis bylomis, laisvės atėmimu ir žalos atlyginimu.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nesibaigianti kova su nelegalių grafičių piešėjais Vilniaus savivaldybės ir policijos vadovus skatina imtis vis drastiškesnių priemonių. Be administracinių nuobaudų, kurios paprastai siekia nuo 300 iki 2 000 Lt, sienų terliotojams ketinama kelti baudžiamąsias bylas. Tokiu būdu pagauti „gatvės menininkai“ ne tik turės kompensuoti visą padarytą žalą miestui ar pastatų savininkams, bet ir neišvengs bausmės, kuri gali būti ir laisvės atėmimas.

Pastaraisiais metais likviduoti grafitų piešėjų padarytą žalą Vilniaus miesto savivaldybė skiria 0,5 mln. Lt. Vilniuje yra septynios vietos, kur leidžiama oficialiai piešti, tereikia suderinti projektą su Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamentu. Tačiau visa tai negelbėja – Vilniaus pastatai vis dar darkomi įvairiausiais užrašais ir piešiniais.

„Susibūrė kritinė masė žmonių, kurie norėtų pakeisti esamą situaciją, kuriems svarbus estetinis miesto vaizdas ir daroma ekonominė žala. Žala daroma ir miesto įvaizdžiui. Vienas dalykas, kai apipaišomi apleisti, miesto pakraščiuose esantys statiniai, tačiau nebuvo imtasi pakankamai priemonių užkirsti kelią, todėl vis intensyviau niokojami ir miesto centre, Senamiestyje esantys pastatai“, – sakė Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius.

Vilnius palankus grafičių piešėjams

Anot Vilniaus Rotušės ceremonmeisterio, direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Pilinkaus, pasauliniuose grafičių piešėjų tinklalapiuose skelbiama, kad Vilnius yra itin patogus miestas piešti ant pastatų sienų. „Pažymima, kad nebent trūksta adrenalino, nes galima tai daryti bet kur. Net ant sakralinių pastatų, kurie yra tabu ir grafičių piešėjams daugelyje šalių“, – sakė S.Pilinkus.

Žinomas laidų vedėjas, miesto tarybos narys Algis Ramanauskas–Greitai, prieš kurį laiką „Facebook“ puslapyje paskelbęs kovą Solomono vardu pasirašančiam grafičių piešėjui, teigė jau sulaukęs keliasdešimties laiškų, kuriuose esančią informaciją apie piešėjus perdavė policijos pareigūnams ir Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamentui. „Tačiau tai nėra kova su vienu žmogumi, aš manau, kad tuo vardu pasirašo daug asmenų, todėl Solomon jau tapo bendriniu žodžiu, reiškiančiu visus sienas terliojančius vandalus“, – teigė A.Ramanauskas–Greitai.

Solomon vardu pasirašančio asmens ar kelių asmenų padaryta žala, pareigūnų teigimu, siekia 160 tūkst. Lt.

Svarbu – operatyvumas

Operatyvumas yra vienas iš svarbiausių dalykų, norint pagauti ant pastatų sienų piešiančius asmenis. „Jeigu visuomenė operatyviai praneštų policijos pareigūnams, kad kažkas piešia ant sienos, policininkai galėtų operatyviai reaguoti ir sulaikyti tuos asmenis“, – teigė  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Vytautas Grašys.

Anot V.Grašio, imtasi visų operatyvinių priemonių, kad kova su grafičių piešėjais atneštų didesnių rezultatų, populiariose tarp piešėjų vietoje budi neuniformuoti pareigūnai, rengiamos pasalos. Tačiau visuomenės pagalba yra būtina.

S.Pilinkaus teigimu, šie „dailininkai“ yra pakankamai turtingi asmenys, nes priemonės kainuoja išties nemažus pinigus. Tam pritaria ir A.Ramanauskas–Greitai, kuris įsitikinęs, kad ant pastatų sienų paišo tikrai ne vaikai, o suaugę, kartais net solidžiai atrodantys asmenys. „Kol kas jie yra pakankamai naivūs, todėl jų veidus dar galima gana atvirai pamatyti internetiniuose tinklalapiuose“, – sakė A.Ramanauskas–Greitai.

Vien per pirmąjį šių metų pusmetį surašyta 18 administracinių teisės pažeidimų protokolų asmenims, piešusiems grafičius neleistinose vietose. Vilniaus savivaldybė piešėjus sugavusius policijos pareigūnus skatina priemonėmis – už vieną pagautą piešėją yra skiriama 500 Lt premija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min