TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Grafitų valytojams darbo per akis

Pastatų sienas nuo grafitų šveičiantys valytojai sako sulaukiantys praeivių priekaištų dėl besitaškančio vandens.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pastatų sienas nuo grafitų šveičiantys valytojai sako sulaukiantys praeivių priekaištų dėl besitaškančio vandens.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Įsivyravus pavasariškiems orams grafitų valytojai pradėjo švarinti miestą. Tačiau pastatų sienų valymas – lyg pasaka be galo, mat pavasarį suaktyvėjo ir grafitininkai.

„Privalome nuvalyti ne tik naujus, bet ir nuo žiemos likusius grafitus“, – teigė bendrovės „VIP sprendimai“ direktorius Remigijus Vasiliauskas.

Savivaldybės nurodymu grafitai nuo miesto centre esančių pastatų bus valomi visą balandžio mėnesį. Anot R.Vasiliausko, iki šiol namų sienos buvo įšalusios, todėl jų nebuvo galima nuvalyti negadinant fasado.

Praėjusį gruodį laimėjusi savivaldybės skelbtą konkursą, bendrovė „VIP sprendimai“ sako naudojanti kitą valymo techniką nei įmonė, teikusi šią paslaugą iki tol. „VIP sprendimai“ ne uždažo sunkiai nusivalančius grafitus, o nuvalo juos per keletą kartų. „Jei iš karto nenusivalo stiprūs dažai, paliekame pastato sieną išdžiūti ir prie jos grįžtame kitą dieną“, – pasakojo R.Vasiliauskas.

Iki šiol namų sienos buvo įšalusios, todėl grafitų nebuvo galima nuvalyti negadinant fasado. Sakė R.Vasiliauskas.

Vilniaus savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas sakė, kad miesto centre savivaldybės prašymu piešiniai nuo sienų valomi maždaug 160 gatvių. „Jei užrašas labai riebus, prašome, kad jis būtų nuvalytas prioritetine tvarka“, – teigė K.Karosas.

Per dieną dviem brigadoms pavyksta nuvalyti piešinius nuo pastatų sienų dviejose trijose gatvėse.

Darbą trikdo ne tik pavasarį suaktyvėję grafitininkai, bet ir siauros senamiesčio gatvės, kur ne visada įmanoma privažiuoti su reikiama technika. Be to, atsižvelgiama į gyventojų pastabas. „Anksti ryte negalime valyti, nes žmonės skundžiasi keliamu triukšmu, o dieną praeiviai piktinasi besitaškančiu vandeniu“, – pasakojo „VIP sprendimai“ direktorius R.Vasiliauskas.

Užsienyje – daugiau patirties

„Vilniuje kol kas žinomos tik dvi rimčiau grafiti piešimu užsiimančios grupės. Tuo metu užsienyje netgi vyksta varžybos – kas kuo gražiau nupieš kažką kuo pavojingesnėje vietoje“ – pasakojo R.Vasiliauskas. Anot jo, užsieniečiai, saugantys savo namų fasadus, taip pat labiau patyrę.

„Lietuvoje žmonės dar neįpratę, kad turint vertingą fasadą jį reikia ir saugoti. Yra specialių tirpalų, kuriais padengiamas fasadas. Jei ant jo užpurškiamas grafiti piešinys, šis lengvai nuvalomas, visiškai nepažeidžiant namo sienos“, – sakė R.Vasiliauskas. Anot jo, Lietuvoje šios paslaugos taip pat teikiamos, tačiau kol kas nepopuliarios.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Darbas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min