Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Greičio matuokliai – be šeimininko?

Greičio matuoklis
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Greičio matuokliai gali „pakibti ore“ – savivaldybė ketina nutraukti sutartį su juos prižiūrinčia įmone, o naujo operatoriaus paieškos truks ne vieną mėnesį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės valdžia artimiausiu metu ketina nutraukti greičio matuoklių priežiūros sutartį su bendrove „Urbico“. Tą patį ketinama padaryti su radijo ryšį greitosioms bei policijos ekipažams tiekiančia bendrove „Dekbera“. Taip esą miestas per mėnesį sutaupytų apie 160 tūkst. Lt.

 Sostinės valdžia artimiausiu metu ketina nutraukti greičio matuoklių priežiūros sutartį su bendrove „Urbico“ ir radijo ryšį greitosioms ir policijos ekipažams tiekiančia bendrove „Dekbera“. Taip esą miestas per mėnesį sutaupytų apie 160 tūkst. Lt.

Už pastaruoju metu neveikiančių greičio matuoklių priežiūrą sostinė bendrovei „Urbico“ kas mėnesį atseikėja 70–80 tūkst. Lt, nors, pasak miesto vadovų, realios paslaugos už šiuos pinigus negauna.

„Sutartis yra nenaudinga miestui ir turėtų būti nedelsiant nutraukta. Greičio matuoklių informaciją realiai apdoroja policija, o kokia vykdoma papildoma priežiūra, neaišku, nors už tai kas mėnesį mokami tūkstančiai litų“, – dėstė vicemeras Vidmantas Martikonis. Apskritai reikia greičio matuoklių sistemą sutvarkyti, pastatyti normalią kompiuterinę stebėjimo įrangą, – sakė V.Martikonis.

Tiesa, kol kas neaišku, kas nutiktų greičio matuokliams nutraukus sutartį. Naujo paslaugų tiekėjo paieškoms tektų organizuoti viešųjų pirkimų konkursą, o tai užtruktų ne vieną mėnesį. Per šį laikotarpį greičio matuokliai neveiktų.

„Labai gerai nebūtų, tačiau geriau nei kas mėnesį mokėti už nieką. Apskritai reikia greičio matuoklių sistemą sutvarkyti, pastatyti normalią kompiuterinę stebėjimo įrangą. Reikėtų ieškoti labiau patyrusios ir kvalifikuotos įmonės, kuri būtent šioje srityje ir specializuojasi“, – aiškino V.Martikonis.

Taip pat ketinama siūlyti nutraukti sutartį ir dėl 300 vaikų žaidimo aikštelių priežiūros. Už kiekvienos jų smulkų remontą ir priežiūrą per mėnesį tai pačiai „Urbico“ mokama apie 500 Lt.

„Mes dar neturime jokių žinių dėl sutarčių nutraukimo. O daugiau jau viską esame iškomentavę“, – sakė „Urbico“ technikos direktorius Kęstutis Šimėnas, paklaustas, kada vėl veiks greičio matuokliai ir ar įmonė prašys kompensuoti galimus nuostolius dėl sutarties nutraukimo.

Nutraukianti sutartis miesto savivaldybė bendrovei už visas paslaugas yra skolinga apie 1,7 mln. Lt.

Policija – be ryšio?

Sutarties nutraukimas gresia ir bendrovei „Dekbera“, teikiančiai savivaldybės, greitosios pagalbos ir policijos automobilių nuotolinio stebėjimo paslaugas.

„Šiai įmonei taip pat per mėnesį sumokama daugiau nei 80 tūkst. Lt, nors paslaugos reikalingumas labai abejotinas, o jų įdiegta įranga jau seniai atsipirko, kokios papildomos priežiūros reikia – neaišku“, – dėstė V.Martikonis.

Pati bendrovė apie savivaldybėje svarstomus planus taip pat nieko nežino, tačiau ironizuoja – „valdžios sprendimai visada teisingi“.

„Mūsų teikiama paslauga – tai ne tik automobilių vietos stebėjimas, bet ir ryšio paslaugos. Galime susirinkti techniką iš greitosios pagalbos automobilių ir policijos ekipažų, o kas toliau?“ – retoriškai klausė „Dekberos“ vadovas Albertas Dekinas.

Vadovas tikino neskaičiavęs, kiek savivaldybei kainuotų nutraukti sutartį, tačiau patikino tokiu atveju reikalausiantis kompensacijos.

Spręs netrukus  

„Galutinius sprendimus turi priimti meras, tačiau iš to, kaip ryžtingai buvo nutraukta dar nenaudingesnė sutartis su „Verslo uostu“ dėl patalpų nuomos, manau, kad šiuo atveju bus pasielgta taip pat“, – tikino V.Martikonis.

Sutarčių su dviem įmonėmis nutraukimas bus svarstomas artimiausiame pasitarime pas miesto merą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min