Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Greitį mažinančius kalnelius prie Kauno mokyklos pakeitė šviesoforas

Šviesoforas pakeitė kalnelius.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šviesoforas pakeitė kalnelius.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Eismą ties Kauno Šv.Mato vidurine mokykla esančioje pėsčiųjų perėjoje artimiausiu metu pradės reguliuoti čia įrengtas šviesoforas. Taip pat svarstoma galimybė dar vieną šviesoforą įrengti ir greta toje pačioje gatvėje esančios Vaidoto pagrindinės mokyklos.

Vairuotojai, pastarosiomis dienomis važiavę pro Panemunės mikrorajoną, pastebėjo, jog ties Šv.Mato vidurine mokykla esančią pėsčiųjų perėją ilgus metus saugoję greitį ribojantys kalneliai yra išmontuoti. Juos pakeitė abiejose plačios gatvės pusėse pastatyti šviesoforo stulpai.

„Šviesoforas jau yra išbandytas. Bendrovės „VST“ darbuotojai per pora dienų jį turėtų įjungti“, –teigė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras, patikinęs, jog tai buvo vieni iš pirmųjų Kaune įrengtų greitį mažinančių kalnelių.

Naująjį šviesoforą specialiais mygtukais valdys patys pėstieji. Kuomet norinčiųjų pereiti gatvę nebus, vairuotojams visuomet degs žalias signalas. Anot P.Kero, net ir naktį, kuomet daugelis miesto šviesoforų neveikia, šis turėtų būti paliktas įjungtas: „Jeigu naktį nebus pėsčiųjų, degs žalia šviesa ir netrukdys eismui“.

P.Keras užsiminė, jog norą turėti šviesoforu reguliuojamą pėsčiųjų perėją yra išreiškę ir netoliese esančios Kauno Vaidoto pagrindinės mokyklos vadovai, tad neatmetama tikimybė, jog gatvėje, kurioje iki šiol nebuvo nė vieno šviesoforo, artimiausiu metu veiks net du tokie įrenginiai.

Šis šviesoforas buvo įrengtas projekto „Smooth“ lėšomis. Europos komisijos bei miesto savivaldybės dalinai finansuojamo projekto metu visame mieste veikiančios pėsčiųjų perėjos yra ženklinamos šviesos diodais. Tuo tarpu perėjos, esančios prie miesto vidurinių ir pradinių mokyklų, yra žymimos ilgaamžiu ir puikiai šviesą atspindinčiu termoplastiku.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min