Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 3d. 10:56

Greitoji medikų pagalba bus greitesnė

Greitoji pagalba
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Greitoji pagalba
Du mirę kupiškėnai verčia spartinti Panevėžio apskrities greitosios pagalbos medikų darbą.

Per artimiausius porą metų kiekvienoje apskrityje numatyta įsteigti po greitosios medicinos pagalbos dispečerinę, iš esmės pakeisiančią skubios medicinos pagalbos teikimo tvarką. Pirmieji tokios pertvarkos idėją nusičiupo Panevėžio apskrities viršininko administracijos valdininkai. Iš pradžių entuziastingai tikėta, kad modernioji dispečerinė reaguos į visų 6 apskrities savivaldybių gyventojų pagalbos šauksmus. Tačiau koją dispečerinės kūrėjų entuziazmui kiša tai, kad šiai idėjai pritaria tik 3 iš 6 Panevėžio apskričiai priklausančių savivaldybių.

Skaudūs įvykiai

Panevėžio apskrityje steigti centralizuotą greitosios medicinos pagalbos dispečerinę paskatino skaudūs įvykiai. Šiemet Kupiškio rajone mirė du žmonės, kuriems buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba. Jie mirė nesulaukę medikų. Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai teisinosi į ligonių pagalbos šauksmą laiku neatsiliepę todėl, kad tuo metu buvę iškviesti pas kitus ligonius. Liūdnas faktas įkvėpė Kupiškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovus kreiptis į Panevėžio apskrities viršininko administraciją, kad ši paspartintų apskrities greitosios medicinos pagalbos dispečerinės kūrimą.

Būti sekami modernios centralizuotos dispečerinės aparatų pageidauja vien Kupiškio, Panevėžio miesto ir rajono greitosios pagalbos medikai. Centralizuotos dispečerinės darbo principai numato, kad pas medikų pagalbos reikalaujantį asmenį turėtų vykti tas greitosios medicinos pagalbos ekipažas, kuris yra arčiausiai įvykio vietos. Kur tuo metu bus medikų ekipažai, dispečeriams nurodys modernūs navigacijos aparatai.

Nenori būti sekami

Būti sekami modernios centralizuotos dispečerinės aparatų pageidauja vien Kupiškio, Panevėžio miesto ir rajono greitosios pagalbos medikai. „Kam dirbti daug, kai gali dirbti mažai“, – savo kolegų iš Rokiškio, Pasvalio bei Biržų nenorą prisidėti prie bendros dispečerinės kūrimo įvardijo Kupiškio pirminės sveikatos priežiūros centrui vadovaujanti Dovilė Kulbokienė.

Kad greitosios medicinos pagalbos specialistai dirba ne tiek daug, kiek apie tai kalba, įsitikinusi ne vien D.Kulbokienė. Panevėžio teritorinei ligonių kasai vadovaujantis Jonas Narbutas taip pat neslepia, kad dėl prasto darbo organizavimo greitosios medikų galimybės panaudojamos vos trečdaliu. Jis mano, kad būtų racionalu, jei jie aptarnautų ne tik vieno ar kito rajono, bet – pagal galimybę – visos apskrities gyventojus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min