Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gresia dvivaldystė

Gintautas Babravičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gintautas Babravičius
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trečiadienį turėjusį vykti tarybos posėdį sostinės meras Juozas Imbrasas perkėlė į kitą savaitę, į vasario 20-ąją. Tačiau tarybos opozicija šiandien popiet vis tiek ketina posėdžiauti ir neatsisako ketinimų nuversti Vilniaus vadovą.

Pagal tarybos reglamentą posėdžius šaukia ir jų datą nustato miesto meras. „Viskas buvo padaryta teisėtai, posėdis perkeltas į kitą dieną. Suprantu, kad kažkam knieti rengti posėdį greičiau, siūlyčiau pasivartyti įstatymus“, – „15min“ sakė miesto tarybos sekretorius Paulius Paulionis.

Jei opozicija susirinks ir esant kvorumui surengs tarybos posėdį, valdantieji „tvarkiečiai“ ketina posėdžio metu priimtus sprendimus, įskaitant ir interpeliaciją merui, skųsti teismui.

„Jei jie susirinks, apskųsime šį veiksmą. Kito kelio nėra“, – „15min“ tikino J.Imbrasas.

Dienraščio „15 minučių“ nuotr./Juozas Imbrasas.
Dienraščio „15 minučių“ nuotr./Juozas Imbrasas.

Nors meras savo potvarkiu posėdį perkėlė, opozicija šį veiksmą laiko neteisėtu ir kitaip interpretuoja tarybos veiklos reglamentą.

„Apie posėdžio perkėlimą turėtų būti pranešta iš anksto, nors to reglamentas ir nenurodo. Juk šaukiant posėdį apie jį pranešama prieš 4 dienas“, – aiškino opozicinės Liberalų ir centro sąjungos frakcijos atstovas Gintautas Babravičius.

Anot jo, į tarybą opozicija rinksis, o jei reikės, priimtus sprendimus pakartotinai priims ir vasario 20-ąją rengiamo posėdžio metu.

„Posėdžius valdantieji gali nukėlinėti vieną po kito, kad dar spėtų pasitvarkyti savo interesus. Reikia išreikšti politinę valią“, – teigė G.Babravičius.

Opozicija tikina turinti jau apie 30 tarybos narių, kurie palaikys interpeliaciją merui. Tiesa, socialdemokratų frakcija, turinti 4 narius, dar neapsisprendė, ar dalyvaus šiandienos posėdyje.

„Dėl to gali kilti daug juridinių ginčų ir miesto valdymas apskritai gali būti paralyžiuotas kelis mėnesius ar net pusmetį. Šį klausimą dar svarstysime. Nuspręsime prieš pat posėdį“, – „15min“ patikino socialdemokratų Vilniaus skyriaus vadovas Romas Adomavičius.

Bando sulaikyti

Meras J.Imbrasas vakar susitiko su 4 narius turinčia socialdemokratų tarybos frakcija ir tikino nelaidojantis vilčių, kad pastarieji grįš į koaliciją.

„Siūlome jiems vicemero, administracijos direktoriaus ir pavaduotojo vietas, tiek dešinieji nesiūlo“, - aiškino meras.

Socialdemokratai tikina, kad apie jokius siūlymus „jau nebekalbama“, nes partija priėmė sprendimą trauktis iš koalicijos su „tvarkiečiais“.

„Savo sprendimo palikti dabartinę koaliciją neatšauksime“, – patikino R.Adomavičius.

Neįleis į salę

Tarybos posėdį perkėlus, o opozicijai nusprendus rinktis į tarybos posėdį, jie gali būti neįleisti į posėdžių salę. „Tokių kalbų girdėjome. Jei nebūsime įleisti, posėdžiausime koridoriuje ir juokinsime žmones“, – dėstė G.Babravičius. Anot jo, vargu ar administracijos direktorius ar darbuotojai drįs neįleisti tarybos narių atlikti savo pareigą. „Negaliu įsivaizduoti, kad žmonės, norintys toliau dirbti savivaldybėje, mums trukdytų“, – tikino G.Babravičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Juozas Imbrasas
Parašykite atsiliepimą apie 15min