Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gretos Kildišienės atsisakymo vykti į Niujorką kaina – 190 eurų

Greta Kildišienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Greta Kildišienė
Šaltinis: 15min
29
A A

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Seimo narė Greta Kildišienė atsisako komandiruotės į JAV. Tarpparlamentinės sąjungos ir Jungtinių Tautų renginyje ji nedalyvaus dėl mamos sveikatos, 15min patvirtino Seimo vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė. Dėl to Seimo kanceliarija turės sumokėti 190 eurų bilieto anuliavimo baudą. Išvis šiai komandiruotei buvo numatyta 1600 eurų.

G.Kildišienė Niujorke vyksiančiuose Tarpparlamentinės sąjungos ir Jungtinių Tautų rengiamuose kasmetiniuose parlamentiniuose klausymuose apie klimato kaitą turėjo viešėti vasario 12–16 dienomis.

Tačiau G.Kildišienė liks Lietuvoje.

Pasak R.Baškienės, apie sprendimą atsisakyti komandiruotės G.Kildišienė pranešė penktadienį ryte telefonu.

„Šiandien sulaukiau jos skambučio, kad dėl mamos sveikatos ji kreipėsi į valdybą telefonu, nes žinojo, kad vyksta valdybos posėdis, ir paprašė, kad būtų pakeistas delegacijos narys ir mes svarstytume kito asmens vykimą, nes komandiruotė buvo numatyta vasario 12 dieną“, – sakė R.Baškienė.

Anot jos, tokį sprendimą G.Kildišienė priėmė jausdama atsakomybę dėl mamos sveikatos ir negalėdama jos palikti.

„Ji pasirinko darbą čia toliau Lietuvoje ir nevykimą į komandiruotę, motyvuodama mamos sveikata“, – sakė R.Baškienė.

Pasak Seimo vicepirmininkės, kas vyks į Niujorką vietoj G.Kildišienės, turės nuspręsti Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje sąjungoje pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Šioje delegacijoje yra tik keturi asmenys. Be G.Kirkilo ir G.Kildišienės, jai priklauso konservatorius Rokas Žilinskas ir „valstietė“ Aušra Norkienė.

A.Norkienė, patvirtino R.Baškienė, anglų kalba gerai nekalba, todėl greičiausiai į komandiruotę teks vykti R.Žilinskui arba G.Kirkilui, nors organizatoriai prašė dalyvės moters.

„G.Kirkilas spręs šį klausimą“, – sakė ji.

Iš frakcijos seniūno pavaduotojos kėdės nesitraukia

Seimo narė G.Kildišienė neseniai dėl skandalo pasitraukė iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, tačiau R.Baškienė tikino, kad iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno pavaduotojos pareigų kolegė kol kas nesitraukia.

Nors dar ketvirtadienį pati Seimo vicepirmininkė užsiminė kalbėsianti su G.Kildišiene apie tolesnį vadovavimą „valstiečių“ frakcijai, R.Baškienė penktadienį jau tikino, kad kolegė dirba puikiai.

„Nėra ir nereikalinga tai būtų daryti. Mes neturime užmušti žmogaus, jeigu vieną kartą jam kažkas gyvenime nepasisekė. Ta prasme, jei įvyko kokia klaida, neaiškumas ar situacijos aiškinimasis. O Seime tų aiškinimųsi vyksta labai daug ir įvairių“, – paklausta, ar frakcija nesulaukė G.Kildišienės prašymo pasitraukti iš seniūno pavaduotojos pareigų, sakė R.Baškienė.

Pasak jos, G.Kildišienė yra labai veikli frakcijos seniūno pavaduotoja.

„Vertinu ją kaip labai veiklią, turinčią įvairiausių pasiūlymų, iš tikrųjų ji labai gerai atlieka frakcijos seniūno pavaduotojos, kuriai reikia ir telkti, ir vienyti, ir kalbėtis, ir išgirsti kiekvieną, pareigas“, – gyrė kolegę R.Baškienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min