Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 23d. 11:42 , atnaujinta: 2017 sausio 23d. 12:24

Greta Kildišienė atsisakė Seimo narės mandato

Greta Kildišienė ir Zenonas Vaigauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Greta Kildišienė ir Zenonas Vaigauskas

Seimo narė „valstietė“ Greta Kildišienė pirmadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė prašymą nutraukti jos kaip Seimo narės įgaliojimus. Į VRK G.Kildišienė atvyko su dukra ir advokatu Evaldu Valčiuku, atstovaujančiu ir „Agrokoncernui“.

Eidama į VRK G.Kildišienė vėl tylėjo ir neatsakė, ar trauksis tik iš Seimo, ar ir iš partijos.

Po to, kai įteikė prašymą VRK, G.Kildišienė į klausimus ir vėl neatsakinėjo. Ji tikino detalesnę informaciją suteiksianti po VRK posėdžio.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigė, kad motyvų, kodėl traukiasi iš Seimo, G.Kildišienė nenurodė.

VRK dėl G.Kildišienės sprendimą priimti ketina antradienį. Tuomet Seimo narė įgaliojimų netektų nuo ketvirtadienio.

VIDEO: Greta Kildišienė VRK atsisakė Seimo nario įgaliojimų

G.Kildišienė atsidūrė dėmesio centre dėl jos motinos automobilio išperkamosios nuomos sutarties su R.Karbauskio valdomu „Agrokoncernu“. Be to, paaiškėjo, kad ji nuo partijos bendražygių nuslėpė, jog prieš dešimtmetį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galbūt jos iš darbovietės pasisavintų lėšų. Tyrimas nutrauktas, atlyginus žalą.

Kainuos nepigiai

Kadangi G.Kildišienė į Seimą išrinkta Anykščių-Panevėžio vienmandatėje rinkimų apygardoje, turės būti rengiami nauji Seimo nario rinkimai.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas tikina, kad rinkimai šioje vienmandatėje apygardoje gali būti surengti dar balandžio 23 dieną kartu su merų rinkimais Jonavoje ir Šakiuose.

Pasak Z.Vaigausko, tuomet rinkimai būtų bent 100 tūkst. eurų pigesni nei rengiant juos atskirai.

Apytiksliai tiesioginiai merų rinkimai dviejuose rajonuose ir vienoje vienmandatėje gali kainuoti apie 700 tūkst. eurų, skaičiuoja VRK pirmininkas.

Jei rinkimai vienmandatėje apygardoje vyktų atskirai, jie kainuotų apie 500 tūkst. eurų.

Padirbo vos du mėnesius

G.Kildišienė Seimo nare padirbo vos du mėnesius. Z.Vaigauskas sako, kad panašiai tiek Seimo nariu pabuvo ir parlamentaro mandato po korupcijos skandalo atsisakiusį Vytautą Gapšį praėjusioje kadencijoje pakeitęs „darbietis“ Saulius Jakimavičius.

Z.Vaigauskas pripažįsta, kad nė vienas Seimo narys iki šiol taip greitai iš Seimo pasitraukęs savo noru nebuvo, nebent mandato išvis neimdavo.

„Tokių gana retai yra iš viso. Kurie atsisako mandato iš viso, sakykim, prispausti tų aplinkybių, tai mes nedaug tokių Seimo narių turim. Yra tokių, buvo 2004 m. keletas, kai prokuratūra kėlė (įtarimus – red.past.), dabar turėjom praėjusios kadencijos, bet tokių, kuriems būtų reiškiami priekaištai, ir jie atsisakytų mandato sutikdami su tuo, mes tokių neypatingai daug turime“, – sakė Z.Vaigauskas.

G.Kildišienė Seimo nare pabuvo nuo lapkričio 14 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min