Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 25d. 12:06 , atnaujinta: 2017 sausio 25d. 14:33

Greta Kildišienė iš partijos nesitraukia, tik laikinai stabdo buvimą pirmininko pavaduotoja

Greta Kildišienė atsisakė Seimo nario mandato
15min.lt nuotr. / Greta Kildišienė atsisakė Seimo nario mandato

Nors dar penktadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad Seimo narės mandato atsisakiusi „valstietė“ Greta Kildišienė neliks ir partijoje, trečiadienį G.Kildišienė paprašė laikinai sustabdyti jos buvimą R.Karbauskio pavaduotoja, o partijos valdyba šiam jos prašymui pritarė. LVŽS nare ji lieka.

„Gavusi pareiškimą valdyba pritarė, kad laikinai sustabdo jos, kaip partijos pirmininko pavaduotojos, pareigas. Taip, partijos nare ji lieka“, – po LVŽS valdybos posėdžio Seime sakė partijos vicepirmininkė Rima Baškienė.

Trečiadienį Seime įvykusiame partijos valdybos posėdyje G.Kildišienė nedalyvavo.

Pasak R.Baškienės, G.Kildišienė savo prašyme nenurodė motyvų: „Ji tiesiog pareiškė, kad toks jos pageidavimas ir mes nieko nebesiaiškindami, ir tiesiog turėdami jos prašymą, pritarėme. Kad ji laikinai sustabdo buvimą tose atsakingose partijos pirmininko pavaduotojos pareigose.“

Manau, kad analogiškas sprendimas bus jos pačios.

Paklausta, kiek laikinai G.Kildišienė nebus pavaduotoja, R.Baškienė teigė, kad dėl to vėliau spręs pati valdyba.

Politikė pabrėžė, kad pagal LVŽS įstatus, partijos skyriai dėl savo vadovų sprendimus priima patys, todėl dėl G.Kildišienės likimo Panevėžio skyriaus pirmininke turės nuspręsti pats skyrius.

„Valdyba neturi jokios teisės užsiimti tomis funkcijomis, kurias turi atlikti skyrius. Manau, kad bus analogiškas jos pačios sprendimas“, – teigė R.Baškienė, spėdama, kad G.Kildišienė pati pasiprašys atleidžiama iš skyriaus vadovės pareigų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rima Baškienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rima Baškienė

R.Baškienė teigė, kad į G.Kildišienės vietą valdyboje niekas nepretenduoja, nes pagal partijos įstatus pirmininko pavaduotojai renkami suvažiavime.

VIDEO: Rimos Baškienė: G.Kildišienė iš „valstiečių“ partijos nesitraukia

R.Karbauskio nuomonės nepalaiko

R.Karbauskiui antradienį ėmus šnekėti, kad visas pastarasis skandalas buvo bandymas nuversti valdžią, R.Baškienė sakė, jog šis klausimas buvo iškeltas ir valdyboje.

„Taip, iš tikrųjų mes pasikeitėme nuomonėmis, kad labai atsakingai turime dirbti ir savo darbu įrodyti, kad šita frakcija turi ką pasakyti, turi ką padaryti, ir esame vieningi ir susitelkę darbui“, – teigė ji.

R.Baškienė pridūrė, kad dėmesys „valstiečiams“ yra didžiulis.

„Vertiname dėmesį, dėkojame už draugystę“, – sakė ji, klausiama, ar pritaria R.Karbauskio nuomonei, kad šiuo metu vyksta bandymas nuversti valdžią.

Iš partijos nemes

R.Baškienė 15min dar prieš valdybos posėdį patikino, kad partijos valdyba tikrai svarstys G.Kildišienės galimybes toliau eiti R.Karbauskio pavaduotojos pareigas.

Tačiau G.Kildišienei likti partijos nare R.Baškienė kliūčių nemato.

„Aš manau, kad į Valdybos posėdį bus atneštas jos pareiškimas trauktis iš partijos pirmininko pavaduotojų. Taip viliuosi, nes manau, kad taip turėtų būti nuosekliai. Vertinant iš tos sekos, kurią ji gražiai vykdė, nes išėjo iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, paskui atsisakė vykti į JAV, galiausiai, paaiškėjus dar kelioms aplinkybėms, atsisakė Seimo nario mandato, kas daug kam buvo keista, nes neva nėra teisinės priežasties, o ji atsisakė dėl moralinių dalykų, tai, manau, vadovaujantis tais pačiais moraliniais principais ji partijos pirmininko pavaduotoja neturėtų būti“, – sakė R.Baškienė.

Tačiau kliūčių G.Kildišienei likti partijos Panevėžio skyriaus pirmininke ar partijos nare, R.Baškienė nemato.

Pasak jos, Panevėžio miesto partijos skyrius sprendimą turi priimti pats, o Valdyba tam negali turėti jokios įtakos.

R.Baškienė mano, kad G.Kildišienė liks puiki partijos narė ir pateisins viltis.

„Mes nekvestionuojame jos išbraukimo iš partijos sąrašų. Nesakome, kad tai turėtų būti, bet kaip pavaduotoja, manome, kad ji atneš pareiškimą“, – sakė R.Baškienė.

Partijos pirmininko pavaduotoja neatmetė, kad po kurio laiko G.Kildišienė galės vėl dalyvauti savivaldos ar Seimo rinkimuose.

Penktadienį R.Karbauskis, pranešęs 15min, kad jo pavaduotoja trauksis iš parlamento, tikino, kad greičiausiai G.Kildišienė neliks ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare.

„Manau, kad ne, nes tikriausiai tie pareiškimai bus kartu“, – teigė R.Karbauskis.

Seimo narės mandato G.Kildišienė neteks ketvirtadienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min