Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 19d. 09:00

Greta Kildišienė knygos leidyklą nusižiūrėjo nuo R.Karbauskio fondo

Ramūnas Karbauskis, Greta Kildišienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis, Greta Kildišienė

Autobiografinę knygą „Atvirai“ išleidusi buvusi Seimo narė „valstietė“ Greta Kildišienė iki šiol neatskleidžia, kiek kainavo knygos leidyba. Tačiau jau nėra paslaptis, kad spausdinti autobiografiją buvusi Seimo narė pasirinko ne bet kur, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio įkurto fondo „Švieskime vaikus“ pamėgtoje spaustuvėje –  agentūroje „Jungtinės spaudos paslaugos“.

Šios įmonės vadovas Rytis Matuliauskas apie naują leidinį kalbėti nenori. Vos išgirdęs, apie ką bus klausiamas, jis pareiškė, kad labai neturi laiko kalbėtis.

Pasiteiravus, ar gali patvirtinti, kad G.Kildišienės autobiografiją „Atvirai“ leido „Jungtinės spaudos paslaugos“, R.Matuliauskas nuo atsakymo išsisuko.

„Nei tvirtinsiu, nei neigsiu“, – sakė R.Matuliauskas.

„Jungtinės spaudos paslaugos“ yra nuolatinis R.Karbauskio ir Andriaus Mamontovo labdaros fondo „Švieskime vaikus“ pasirinkimas. Ši leidykla vien pastaruoju metu išleido mažiausiai septynias fondo knygas vaikams – „Do Do ūsai“, „Vaikas su žvaigžde kaktoje“, „Cīrulielis“, „Emilio laiškas“, „Kas nutiko susitikus“, „Lėlė Aili“ ir „Žaliojo namo paslaptis“.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Narvesen – greito apsipirkimo parduotuvė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Narvesen – greito apsipirkimo parduotuvė

Buvo fondo globėja

Būtent šias knygas vaikučiams dalijo ir pati G.Kildišienė. Dar šiemet balandį Panevėžyje surengusi šventę vaikams ji prisistatinėjo kaip R.Karbauskio paramos fondo „Švieskime vaikus“ globėja, „Naisių vasaros“ ir „Naisių teatro“ ambasadorė ir už nupieštus velykinius margučius dalijo „Švieskime vaikus“ išleistas knygas.

Šiemet pačios G.Kildišienės knyga rado kelią į Naisius ir buvo pardavinėjama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų palapinėje blaiviame R.Karbauskio festivalyje. „Švieskime vaikus“ leistos knygelės čia nebuvo nei dalijamos, nei parduodamos.

Savo knygoje, kuri pasirodė šių metų liepos pradžioje, G.Kildišienė dar prisistato visuomenininke, nors kokia veikla konkrečiai užsiima, neatskleidžia.

Oficialiame „Švieskime vaikus“ tinklalapyje apie globėjos pareigas taip pat nėra nė žodžio. Tačiau praėjusių metų pabaigoje fondas iš tiesų platino pranešimus, kuriuose buvo skelbiama, kad G.Kildišienė yra paskirta fondo globėja.

Ką tos globėjos daro, paaiškinta nebuvo.

Apie ryšius su G.Kildišiene nieko nenutuokia ir naujoji fondo direktorė Vaida Rukuižienė.

Fondas ataskaitų neteikia

„Švieskime vaikus“ vadovė tikino pradėjusi darbą tik gegužę, todėl negalinti pasakyti, ar G.Kildišienė, kaip fondo globėja, iki tol turėjo kokių nors pareigų.

„Ne, ji nėra globėja dabar, o nuo kada tiksliai, negaliu jums pasakyti, nes esu nauja fondo „Švieskime vaikus“ direktorė, tai negaliu šito pasakyti“, – sakė V.Rukuižienė.

Andriaus Mamontovo ir Ramūno Karbauskio įkurtas fondas „Švieskime vaikus“ vykdo Lietuvos istorijoje analogų neturintį projektą
Andriaus Mamontovo ir Ramūno Karbauskio įkurtas fondas „Švieskime vaikus“ vykdo Lietuvos istorijoje analogų neturintį projektą

Ji sako, kad fondui pradėjo vadovauti gegužę. Registrų centrui duomenys apie fondo vadovės pasikeitimus dar nėra pateikti. Centro duomenimis, fondui tebevadovauja pernai lapkritį į šias pareigas dalininkų paskirta Živilė Mediekšienė.

Registrų centras iš „Švieskime vaikus“ nėra gavęs ir kitos informacijos. Pavyzdžiui, finansinių veiklos ataskaitų, kurios leistų susidaryti tikslesnį įspūdį apie knygų leidybos kaštus agentūroje „Jungtinės spaudos paslaugos“.

V.Rukuižienė sako nežinanti, kodėl fondas iki šiol nėra pateikęs ataskaitų. Tačiau, pasak jos, vien šiemet yra išleistos devynios knygos. Visos jos – vaikams.

„Mūsų labdaros ir paramos fondas leidžia knygas tik vaikams. Mes skatiname nežinomus autorius, kad jie rašytų vaikams, darome konkursą, atrenkame knygeles ir jas išleidžiame. Tiesiogiai paramos autoriams nesuteikiame, patys atrenkame literatūriškai skirtingas knygas, kad vaikai gautų geriausias knygas, kurias leidžiame patys“, – kalbėjo pašnekovė.

Pati kreipėsi į VMI

G.Kildišienė pirmadienį pranešė kreipusis į Valstybinę mokesčių inspekciją, kad būtų atliktas jos vadovaujamos įmonės neeilinis mokestinis patikrinimas.

„Viešoje erdvėje yra skleidžiamos melagingos žinios apie knygos išleidimo finansavimą, jos savikainą, apie kitą mano veiklą, todėl šiandien raštu kreipsiuosi į Valstybinę mokesčių inspekciją prašydama pradėti neeilinį mano įmonės patikrinimą. Suprantu, jog iki tyrimo pabaigos tęsis sąmoningas informacijos iškraipymas, nes visomis priemonėmis siekiama, kad mano knyga nebūtų perkama ir įmonė patirtų kuo didesnius nuostolius“, – teigia G.Kildišienė.

Buvusi Seimo narė sako į verslą investavusi viską, ką turėjo.

„Į verslą investavau tai, ką esu deklaravusi Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, mano įmonė veikia ne pirmus metus, moka visus nustatytus mokesčius ir jokių įsiskolinimų valstybei neturi. Žinau, kad tai patvirtins mokestinis patikrinimas, esu tikra, jog tai žino ir norintys mane sumenkinti žmonės.

Kodėl toks puolimas? Todėl, kad neklydau pasirinkdama sprendimą leisti knygą, planuodama jos tiražą. Toks tiražas užtikrina mažesnę leidybos savikainą ir garantuoja didelę sklaidą. Jei aš būčiau leidusi dešimt kartų mažesnį knygos tiražą, knygos savikaina būtų didesnė kelis kartus, sklaida minimali, tad apie jos pasirodymą net nebūtų užsiminta“, – aiškina ji.

Knygą aptarė su R.Karbauskiu

Vis dėlto, kad ir kaip neigtų bet kokias knygos leidybos sąsajas su R.Karbauskiu, praėjusią savaitę būtent su juo viešųjų ryšių agentūroje G.Kildišienė aptarė gandus esą knyga pasirodė ne be politiko pagalbos.

Šis susitikimas tapo tikromis slėpynėmis, nes apie jį sužinojo žurnalistai.

Aštuonias valandas praleidęs agentūros patalpose R.Karbauskis išėjo nieko nekomentuodamas, o kitą dieną ėmėsi kurti versijas, kas vyko susitikime.

„Valstiečių“ lyderis teigia, kad per susitikimą su G.Kildišiene ir viešųjų ryšių ekspertais kalbėta apie galimą bendradarbiavimą su „PR Service / Edelman Affiliate“. Pasak jo, taip pat aptartos „skleidžiamos tokios keistos žinios, neva aš prisidėjau prie knygos finansavimo“.

R.Karbauskis sakė vėliau pasilikęs dviese su įmonės vadove Romualda Stonkute, nes vykdė „socialinį eksperimentą“, kurio metu stebėjo, kaip žiniasklaida apie jį formuoja „neteisingas žinias“. Maždaug aštuonias valandas prabuvęs įmonės patalpose ir prieš vidurnaktį jas palikęs R.Karbauskis tvirtina nesislapstęs.

Sekmadienį R.Karbauskis pateikė jau kitą įvykio versiją ir sakė nė nežinojęs, kad jo už durų laukia žurnalistai.

„PR Service / Edelman Affiliate“ vadovė teigė, kad susitikimas vyko ne agentūros, o R.Karbauskio iniciatyva. R.Stonkutės teigimu, agentūra neketina artimiausiu metu dirbti su „valstiečiais“.

VIDEO: R.Karbauskio laukusiems žurnalistams buvo iškviesta policija
VIDEO: Iš slapto susitikimo su R.Karbauskiu G.Kildišienė išėjo skubėdama
VIDEO: R.Karbauskis tikina, kad G.Kildišienės knygos nefinansuoja
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min