Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 19d. 13:26

Gretos Kildišienės mama dukrai visureigį planavo nupirkti už 47 tūkst. eurų

Ramūnas Karbauskis ir Greta Kildišienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis ir Greta Kildišienė

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“ atstovai 15min parodė nuasmenintus dokumentus, kuriuose matyti SEB banke daryti pervedimai, taip pat aiškiai įvardinta sutarties suma ir kitos sąlygos. Šią sutartį bendrovė sudarė su parlamentarės, R.Karbauskio pavaduotojos partijoje ir komitete Gretos Kildišienės motina Vladislava Mikalauskiene. Jai buvo išnuomotas prabangus visureigis „Range Rover“, kuriuo iki šiol važinėjosi G.Kildišienė.

Pirkinys už 47 190 eurų

Parlamentarės G.Kildišienės mama V.Mikalauskienė už visureigį „Range Rover“ UAB „Agrokoncernas“ įsipareigojo sumokėti 47 190 eurų. 5 tūkst. eurų buvo sumokėti sutarties sudarymo dieną – 2016 m. vasario 10 d. Vėliau įmokos buvo daromos po 1 tūkst. eurų per mėnesį per SEB banką. Automobilis buvo išnuomotas kitą dieną, kai buvo nupirktas.

Pirkėja įsipareigojo sumokėti 3 proc. metinių palūkanų. Šiuo metu sutartis nutraukta šalių susitarimu.

Šiuo metu V.Mikalauskienė už automobilį yra sumokėjusi 16 tūkst. eurų.

Kilus skandalui, kad G.Kildišienė važinėja R.Karbauskio bendrovei priklausančiu automobiliu ir neaišku, kas už jį moka, R.Karbauskis gynėsi, kad viskas yra teisėta. Esą sudaryta nuomos sutartis, o automobilį išsiperka G.Kildišienės artimas giminaitis.

R.Karbauskis nesutiko jo atskleisti, tačiau galiausiai nusileido ir parodė savo partijos frakcijos nariams sutartį. Tuomet paaiškėjo, kad automobilį išsiperka G.Kildišienės motina. Kodėl ji automobilį išsinuomojo iš „Agrokoncerno“, kuriam tokia veikla nėra įprasta, nei R.Karbauskis, nei jo įmonė nepaaiškino.

Pajamų šaltinis vis dar neaiškus

V.Mikalauskienė daug metų dirbo darželio auklėtoja, tad vargu ar galėjo sukaupti pinigų tokiam pirkiniui iš darbo užmokesčio. V.Mikalauskienė iš darbo išėjo pernai gruodžio 14 dieną.

Peršasi išvada, kad pinigus „Range Rover“ automobiliui V.Mikalauskienė turėjo užsidirbti iš kitų šaltinių, tačiau panašu, kad jos 2015 metais įkurta įmonė pelno nenešė.

Kaip rodo viešai prieinama informacija, V.Mikalauskienė įmonę „Greta Gretos“ įkūrė 2015 metų balandį. Tuo metu, kai buvo pradėtos mokėti įmokos „Agrokoncernui“ už automobilį, tai buvo mažoji bendrija.

Pernai gruodį ji buvo pertvarkyta į uždarąją akcinę bendrovę. Šiuo metu nurodoma, kad „Greta Gretos“ turi vieną apdraustą darbuotoją, skolų „Sodrai“ neturi.

LVŽS skelbiamame viešųjų pirkimų žurnale matyti, kad 2015 metų gruodžio mėnesį partija iš bendrovės „Greta Gretos“ už 2 tūkst. eurų įsigijo suvenyrinių skarelių su logotipais.

VMI 15min pateiktais duomenimis, „Greta Gretos“ 2015 ir 2016 metais inspekcijai nesumokėjo nė vieno cento mokesčių.

Ar tai reiškia, kad įmonė nieko neuždirbo? Auditorė, mažųjų bendrijų ekspertė Daiva Čibirienė 15min teigė, kad nepriklausomai nuo to, ar mažoji bendrija vykdė veiklą, ar jos nevykdė, mokesčius „Sodrai“ reikėjo mokėti.

Anot jos, jeigu mažoji bendrija nemokėjo mokesčių VMI, greičiausiai ji neturėjo apmokestinamojo pelno, nes nieko neuždirbo arba nevykdė veiklos.

„Jeigu mažoji bendrija gavo pelną, ji tikrai turėjo vykdyti ekonominę veiklą, pelnas iš nieko neatsiranda, nebent kas nors netyčia pervedė į sąskaitą pinigus ir po to nepaprašė jų grąžinti“, – sakė ji.

Tačiau D.Čibirienė pabrėžė, kad galimas ir toks atvejis, kad mokesčiai VMI nemokami, jei mažoji bendrija anksčiau turėjo sukauptą mokestinį nuostolį: „Mūsų įstatymas leidžia atsikelti nepelningų metų nuostolį ir jo suma susimažinti ataskaitinių metų apmokestinamąjį pelną.“

Tačiau V.Mikalauskienė galėjo turėti kitų pajamų. „Galbūt žmogus turėjo palikimą, gal jis buvo susitaupęs pinigų. Aš nekėliau šito klausimo pati sau ir man tai nebuvo svarbu. Tai žmogaus apsisprendimas. Gal jos svajonė visą gyvenimą buvo tokia?“ – ketvirtadienį sakė Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė.

Ir R.Karbauskis, ir G.Kildišienė neigia, kad tai buvo apsimestinis sandoris, norint nuslėpti judviejų ryšius. R.Karbauskis ir G.Kildišienė teigia, kad juos sieja tik darbo santykiai.

Beje, sutartį žurnalistams parodė „Agrokoncernui“ atstovaujantis advokatas Evaldas Valčiukas, kuris antradienį vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatytas kaip G.Kildišienei teisminiame ginče su buvusiu vyru atstovaujantis advokatas. E.Valčiukas yra atstovavęs ir pačiam R.Karbauskiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:02
01:19
00:44
Parašykite atsiliepimą apie 15min