Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 29d. 06:08

Griežtina požiūrį į išorinės reklamos reikalavimus

Kaune nelegaliai įrengiami ir itin dideli bei brangūs reklaminiai stendai.
15min.lt/Egidijaus Ovčarenkos nuotr. / Kaune nelegaliai įrengiami ir itin dideli bei brangūs reklaminiai stendai.

Kauno miesto Išorinės vaizdinės reklamos komisija, vadovaujama administracijos direktoriaus pavaduotojo Romaldo Rabačiaus, nutarė sugriežtinti požiūrį į 2007 metų gruodžio 6-ą patvirtintų Kauno miesto Išorinės vaizdinės reklamos įrengimo taisyklių taikymą.

Minėtos taisyklės įsigaliojo 2008 m. sausio 1 dieną. Pirmieji taisyklių taikymo metai buvo pereinamasis laikotarpis. Jie buvo skirti įteisinti nelegalias reklamas, parengus tinkamus projektus ir juos suderinus su Statybos leidimų ir infrastruktūros skyriaus specialistais. Taisyklėse yra apibrėžta reklamos įrengimo tvarka, išdėstymo, reklamos dydžio specifika, draudimai ir kt. Taisyklių nesilaikymo atveju baudos skiriamos remiantis Administracinio teisės pažeidimų kodekso 214 str. 3 dalyje išdėstytomis nuostatomis.

Pereinamuoju laikotarpiu 2008 m. savivaldybės specialistai įspėdavo nelegalios reklamos savininkus įteisinti reklamą, o šiais metais bus elgiamasi taip, kaip reikalauja minėtas kodekso straipsnis. Baudos pirmą kartą bus skiriamos nuo 500 iki 1000 litų, o prasižengus pakartotinai jos bus nuo 1000 iki 2000 litų.

Vykdant Kauno miesto savivaldybės tarybos 2006 m. gegužės 18 d. sprendimu patvirtintas Kauno miesto išorinės vaizdinės reklamos specialiojo plano nuostatas, Kauno miesto savivaldybėje yra sudarytas išorinės vaizdinės reklamos registras, kuriame registruojami visi išorinės vaizdinės reklamos įrenginiai. Nuo 2008 m. vasario 26 d. buvo pradėti fiksuoti pagrindinių gatvių išorinės vaizdinės reklamos pažeidimai. Tų pačių metų gegužės mėnesį ėmė veikti kompiuterinė programa, skirta operatyviniam savavališkos reklamos fiksavimui. Šiuo būdu buvo suformuotas Kauno mieste esančios reklamos registras, kuris yra nuolat pildomas.

Per 2008 m. buvo įspėti 986 subjektai, savavališkai įsirengę išorinę vaizdinę reklamą, 87 tokios reklamos pašalintos, o 118 reklamų projektų buvo suderinti. Reklamos užsakovai turėtų įvertinti tai, kad 2008 sausio 1 d. įsigaliojo naujosios Kauno miesto vaizdinės išorinės reklamos įrengimo taisyklės, kuriose buvo numatyta nauja reklaminių iškabų ir stendų projektų tvirtinimo tvarka.

Reklamos projektai, pavirtinti iki 2005 m., nebegalioja ir turi būti derinami pagal 2008 sausio 1 d. įsigaliojusias taisykles. Reklamos registre įregistruoti reklaminio įrenginio projektai galioja 3 metus nuo šių projektų įregistravimo Reklamos registre dienos, jeigu pritariant nebuvo nurodytas trumpesnis projektų galiojimo terminas.

Nuo 2008 m. rugpjūčio mėn. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio savivaldybės organizavo akciją „Lauko reklamos dezinfekcija“. Akcijos pagrindinis tikslas – atsikratyti vienos iš opiausių miestų aplinkotvarkos problemų – nelegalios lauko reklamos, darkančios vientisą ir šiuolaikišką šalies lauko reklamos stilių bei vykdyti tokios reklamos atsiradimo galimybių ateityje prevenciją.

Kova su nelegalia lauko reklama Kaune buvo pradėta jau prieš keletą metų, tačiau laukti rezultatai pasiekti tik Kauno miesto centre. Daugiausiai pažeidimų dėl nelegalių lauko reklamų sukelia mažos įmonės ar parduotuvės, tačiau pasitaiko atvejų, kai nelegaliai įrengiami dideli ir brangūs reklaminiai statiniai.

Iki 2008 m. rugsėjo 1 d. visos Kauno miesto seniūnijos turėjo pateikti savivaldybei ataskaitas apie seniūnijose esančias lauko reklamas. Šios ataskaitos parodė, kad tokių reklamų gausu: Šančių seniūnijoje iš 192 lauko reklamų, 172 buvo nelegalios, Dainavos seniūnijoje iš 171 lauko reklamos 155 – nelegalios. Analogiška situacija yra ir kitose seniūnijose. Savivaldybė nėra pajėgi išspręsti tokios situacijos, nes trūksta darbuotojų, kurie spėtų užregistruoti visus pažeidimus. Šiuo metu nelegalias reklamas registruoja ir pažeidėjus įspėja seniūnijų aplinkosaugos specialistai. Kita priežastis yra teisinė – savivaldybės ir seniūnijų darbuotojai neturi teisės savavališkai išmontuoti įrengtų stendų. Manoma, kad šiemet, sugriežtinus požiūrį į patvirtintų reklamos įrengimo taisyklių taikymą, situacija pasikeis ir miestas apsivalys nuo nelegalių reklamų.

Temos: 1 Reklama

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min