Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 16d. 15:30

„Grigeo Klaipėda“ patyrė dar vieną nesėkmę teisme prieš buvusį darbuotoją

„Grigeo Klaipėda“ fabrikas uostamiestyje
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr. / „Grigeo Klaipėda“ fabrikas uostamiestyje

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teisme bendrovė „Grigeo Klaipėda“ ir vėl išgirdo nepalankų sprendimą byloje, kurioje dėl atleidimo iš darbo aplinkybių bylinėjosi su buvusiu darbuotoju Jonu Garaliu.

Kovą Klaipėdos rajono apylinkės teisme buvo priimta buvusiam bendrovės gamybos vadovui J.Garaliui palanki nutartis. Praėjusių metų gegužę jis buvo atleistas iš darbo. Atleidimą dėl šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo, tyčia padarytos turtinės žalos darbdaviui ar bandymo padaryti jam žalą J.Garalis skundė Darbo ginčų komisijai. Ši pripažino, kad darbuotojas atleistas neteisėtai.

Gaus kompensaciją

Ginčas persikėlė į teismą. Kovą Klaipėdos rajono apylinkės teisme buvo priimtas J.Garaliui palankus sprendimas. „Grigeo Klaipėda“ buvo įpareigota išmokėti kompensaciją už priverstines pravaikštas – iš viso daugiau nei 111 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių – bei apmokėti bylinėjimosi išlaidas.

Bendrovė tokią nutartį skundė teigdama, kad buvęs gamybos vadovas atleistas pagrįstai, kai švaistė įmonės lėšas pirkdamas pigesnes žaliavas vietoje brangesnių.

„Grigeo Klaipėda“ yra skelbusi, kad iš J.Garalio ir buvusio generalinio direktoriaus V.Beržonskio bus siekiama prisiteisti 2,7 mln. eurų dėl jų veiksmų, padariusių nuostolių bendrovei.

J.Garalis „Grigeo Klaipėda“ dirbo nuo 2011-ųjų. Atleistas 2019-ųjų gegužę.

Žala gamtai dar nepaskaičiuota

Klaipėdos apylinkės prokuratūroje toliau intensyviai tiriama „Grigeo Klaipėda“ byla, kurioje bendrovė kaltinama į aplinką leidusi ne visiškai išvalytas nuotekas.

Kaip 15min informavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė, šiuo metu įtarimai pareikšti 8 fiziniams asmenims ir vienam juridiniam asmeniui.

Juridiniam asmeniui ir 6 fiziniams asmenims įtarimai pareikšti dėl aplinkos apsaugos pažeidimų ir dėl dokumentų klastojimo bei disponavimo, kitiems dviem fiziniams asmenims įtarimai pareikšti dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų.

Valymo įrenginiai Dumpiuose
Valymo įrenginiai Dumpiuose

Paskutinis įtariamasis – dar vienas „Grigeo Klaipėda“ darbuotojas.

Nors jau praėjo visas pusmetis po taršos skandalo paviešinimo, prokurorai dar nėra paskaičiavę, kokia žala gamtai buvo padaryta.

„Grigeo Klaipėda“ pastaruoju metu vis susiduria su sunkumais: „Klaipėdos vanduo“ su bendrove yra sudaręs tik laikiną sutartį dėl nuotekų priėmimo. Bendrovė nori ir toliau eksploatuoti savo valymo įrenginius, kad į bendrą miesto vandenvalos sistemą patektų apvalytos nuotekos.

Klaipėdos savivaldybei priklausanti „Klaipėdos vanduo“ įmonės „Grigeo Klaipėda“ pareikalavo paruošti statybos projektą, pateikti skaičiavimus, įrodančius, kad esami nuotekų valymo įrenginiai, talpų tūriai ir pan. yra adekvatūs valomų nuotekų kiekiams ir teršalų apkrovoms ir kad bus pasiektas pirminis reikiamas nuotekų išvalymo lygis.

„Grigeo Klaipėda“ siekia rengti poveikio aplinkai vertinimą, jį išskaidant pagal nuotekų sistemos sudėtines dalis, Klaipėdos valdžia su tuo nesutinka.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min