Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 08, 11:46 Atnaujinta 2022 08 08, 14:26

Grįžimas į akmens amžių Panevėžyje: kelios dešimtys šeimų trečią dieną gyvena be elektros

Kelios dešimtys šeimų, gyvenančių Panevėžio Savitiškio skersgatvyje, nuo šeštadienio ryto neturi elektros – nei šiltu vandeniu nusiprausi, nei pietų pasigaminsi, o atšilusį maistą iš šaldytuvų greičiausiai reikės išmesti. Gyventojai piktinasi, kad niekas į jų vargus nekreipia dėmesio, tačiau elektros linijos savininkas netrukus tiekimą žada atstatyti.
Savitiškio skersgatvis
Savitiškio skersgatvis / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Daiva Šlekienė – viena iš Panevėžio Savitiškio skersgatvio gyventojų. Pasak jos, elektra dingo po šeštadienio rytą įvykusios avarijos.

„Atsitrenkė automobilis į stulpą ir nutraukė laidus. Kadangi mums elektrą tiekia Panevėžio urėdija, mes nuo šeštadienio ryto elektros neturime iki šiol“, – 15min pasakojo vietos gyventoja.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kištukinis lizdas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kištukinis lizdas

Jos teigimu, be elektros šiuo metu apie 10 namų, kuriems iki šiol elektros tiekimą užtikrino Panevėžio urėdija.

„Tai – nuosavi namai. Šeimų nemažai – apie 40 šeimų gyvena. Mes vis dar neturime elektros. Šeštadienį paskambinau Panevėžio urėdijos pavaduotojui lyg ir, bet jis pasakė – tai ką, aš turiu stulpą pastatyti? Neveikia šaldytuvai, negalim maisto pasigaminti, negalime praustis, telefonų pasikrauti.

Gyvename kaip akmens amžiuje“, – piktinosi panevėžietė.

„Vakarais turime deginti žvakes, kad nors kiek šviesos būtų“, – pridūrė ji.

Moteris sakė, kad dalis gyventojų nusiprausti eina pas giminaičius, tačiau yra tokių gyventojų, kurie giminaičių neturi.

Pasak gyventojos, šalimais esanti urėdija elektros tiekimą po avarijos atsistatė.

„Jie šiandien tą elektrą kažkokiu būdu pasijungė, nusivedę laidą. O gyventojai jiems čia nerūpi gi“, – piktinosi D.Šlekienė.

Ji taip pat sakė, kad prašydama pagalbos parašė žinutę Panevėžio merui, tačiau atsakymo nesulaukusi.

„Parašiau merui į mesendžerį, atsakymo, aišku, nesulaukiau. Jis, ko gero, ir neskaito tų žinučių“, – kalbėjo Savitiškio skersgatvio gyventoja.

Neveikia šaldytuvai, negalim maisto pasigaminti, negalime praustis, telefonų pasikrauti. Gyvename kaip akmens amžiuje

Elektros tiekimą netrukus žada atkurti

Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio vadovas Giedrius Bronušas 15min teigė, kad elektros tiekimą gyventojams planuojama atkurti pirmadienio vakarą.

„Kadangi avarija įvyko šeštadienį, tai reikia pakeisti stulpą, bet šeštadienį ir sekmadienį stulpo niekur neįmanoma gauti, tai šiandien jau stulpą gavom ir iki darbo pabaigos mes sutvarkysime stulpą ir atstatysime elektros tiekimą“, – kalbėjo miškininkas.

„Aš manau, kad kokią 7–8 vakare elektra turėtų atsirasti“, – pridūrė jis.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valstybinių miškų urėdija
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valstybinių miškų urėdija

Urėdijos atstovas taip pat sakė besigailintis, kad gyventojams reikia patirti tokius nepatogumus.

„Aš juos užjaučiu ir man jų gaila, bet – ką aš galiu padaryti, kad atsiranda žmonių, kurie važiuodami keliu sugeba atsitrenkti į stulpą ir viską sulaužyti?“ – sakė G.Bronušas.

Jis pabrėžė, kad dėl nutrūkusio elektros tiekimo ir stulpo atstatymo urėdija patirs nuostolių, tačiau juos bus siekiama atgauti iš avarijos kaltininko.

Į stulpą įsirėžė jauna vairuotoja

Panevėžio apskrities policijos atstovas spaudai Tadas Martinaitis 15min teigė, kad į stulpą įsirėžė 2001 metais gimusios merginos vairuojamas „Audi A6“.

Įvykis užfiksuotas apie 11.20 val. ryto, kai vairuotoja važiavo atbulomis. Ji eismo įvykio metu buvo blaivi.

Pasak policijos atstovo, į įvykio vietą tuo metu buvo iškviesti Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovai, su kuriais buvo supildyta eismo įvykio deklaracija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min