Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 16d. 11:27

Grįžo paskutinė šių metų Misija Sibiras'09 ekspedicija (papildyta 13.00 val.)

Keliautojai aplankė lietuvių tremties ir įkalinimo vietas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Keliautojai aplankė lietuvių tremties ir įkalinimo vietas.

Sekmadienio rytą į Vilnių iš Buriatijos respublikos Rusijoje grįžo antroji šių metų projekto „Misija Sibiras“ grupė. Buriatijoje lankęsi jaunuoliai, nepaisydami prasto oro, sutvarkė aštuonias lietuvių kapinaites, tačiau grįžo šiek tiek nusivylę – ten gyvenantys tautiečiai gerokai primiršo gimtąją kalbą.

Misijos dalyviai nukeliavo šimtus kilometrų pėsčiomis, traukiniais, autobusais, automobiliais bei padedami vietos gyventojų. Ekspedicijos maršrutas Buriatijoje tęsėsi iš Ulan Udė per Staraja Brian, Ilka Novoiljinską, Verchnije Talcy ir kitas gyvenvietes.

Kaip „15min“ sakė projekto „Misija Sibiras“ koordinatorius Arnas Marcinkus, antroji šių metų „Misija Sibiras“ buvo sėkminga. „Jokių nesklandumų nebuvo. Per dvi savaites nė karto nebuvo pykčių“, – kalbėjo pašnekovas.

Vis dėlto, oras misijos dalyviams nebuvo palankus – Buriatijoje nuolat lijo. Tuo tarpu jaunuolių rastos kapinaitės buvo gerokai apgadintos gamtos stichijos. Vienos buvo paplautos lietaus, kitos gerokai apdegusios taigos gaisruose.

A.Marcinkus pastebėjo, kad misijos dalyviai grįžo šiek tiek nusivylę. Esą susitikę su Buriatijoje tebegyvenančiais lietuviais jaunuoliai pastebėjo, kad jie gerokai primiršę gimtąją kalbą. Nors ankstesnių misijų dalyviams tekdavo maloniai nustebti, jog Rusijoje sutikti lietuviai gimtąją kalbą dar prisimena.

Projekto koordinatorius sakė, kad šiemet, kaip ir anksčiau, „Misijos Sibiras“ dalyviai pasiruoš vaizdinę medžiagą, pasiims ekspedicijų metu rašytus dienoraščius ir vyks į Lietuvos mokyklas, universitetus, bibliotekas, įvairias organizacijas pasakoti savo įspūdžių. Tokiu būdu šalies jaunimui bus stengiamasi skiepyti patriotiškus jausmus.

A.Marcinkus, kalbėdamas su „15min“ abejojo, ar kitais metais ekspedicijos „Misija Sibiras“ įvyks. „Viena vertus, planų yra. Kita vertus, bijom, kad nebus finansų“, – nuogąstavo projekto koordinatorius. Tačiau jis pastebėjo, kad projekto organizatoriai Lietuvos jaunimo organizacijų taryba jaučia didelį dėmesį – esą žmonės skambina, klausia, kaip galima dalyvauti.

Šiemet LiJOT surengė dvi jaunimo ekspedicijas po lietuvių tremties ir įkalinimo vietas. Pirmoji ekspedicija liepos 8-24 dienomis lankėsi Kazachstane. Projekto „Misija Sibiras“ ekspedicijos rengiamas jau ketvirtus metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

18:06
00:41
01:55

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min