Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 24d. 14:27

Grįžtantiems tremtiniams įsikurti per trejus metus ketinama skirti beveik 4 mln. eurų

Lietuviai tremtyje. Tubilio upe tremtiniai plukdo sielius. Tubilis, Daursko r., Krasnojarsko k., 1955 m.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro archyvo nuotr. / Lietuviai tremtyje. Tubilio upe tremtiniai plukdo sielius. Tubilis, Daursko r., Krasnojarsko k., 1955 m.

Per artimiausius trejus metus į Lietuvą norintiems grįžti gyventi buvusiems politiniams kaliniams ir tremtiniams apgyvendinti bei persikelti planuojama skirti beveik 4 mln. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis patvirtino politinių kalinių ir tremtinių bei jų šeimų narių grįžimo į Lietuvą 2018–2020 metais veiksmų planą.

Pagal jį, numatyta skirti lėšų aprūpinti šiuos asmenis pastoge bei apmokėti persikėlimo išlaidas.

Kitąmet šioms reikmėms žadama duoti 432 tūkst. eurų, 2019 metais ir 2020 metais – po 1,755 mln. eurų.

Būstu bus aprūpinti asmenys, kurie prašymus pateikė dar iki 2009 metų gruodžio 31 dienos.

Būstu bus aprūpinti asmenys, kurie prašymus pateikė dar iki 2009 metų gruodžio 31 dienos.

Ministro L.Kukuraičio teigimu, kitąmet planuoja nupirkti penkis butus grįžusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams. Jis nesiryžo prognozuoti, kaip 2019, 2020 metais vyks programos įgyvendinimas ir kada pagaliau ji bus baigta.

„Priklauso nuo to, kiek mums pavyks sutelkti lėšų įsigijimui. Pagal 2018 metų tendencijas, pagal tai kiek pavyko numatyti biudžete, tikrai 2020 metais dar nepavyks visiems užtikrinti (būsto). Kitais metais galime papildomai penkis būstus įsigyti ir juos lengvatinėmis kainomis perparduoti šeimoms, kurios yra sąraše“, – BNS sakė ministras.

Nuo 1992-ųjų valstybės biudžete kasmet numatomos lėšos butams grįžtantiems asmenims statyti ir pirkti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 1992–2016 metais butais aprūpinta 2 012 grįžtančių asmenų. Šiemet butais planuojama aprūpinti 26 grįžtančius asmenis.

Šių metų pradžioje savivaldybių grįžtančių asmenų, norinčių apsirūpinti butais, sąrašuose užregistruoti 194 grįžtantys asmenys. Daugiausia jų – 155 – butų laukia Vilniaus miesto savivaldybėje, Klaipėdos – 33, Panevėžio ir Kauno – po du, Palangos bei Lazdijų – po vieną.

Šiemet butais bus aprūpinami grįžtantys asmenys, užregistruoti savivaldybių sąrašuose 2000–2001 metais.

Eilėje laukiantys buvę tremtiniai ir politiniai kaliniai, jų šeimų nariai už būstą turi sumokėti apie trečdalį rinkos kainos, likusią dalį dengia valstybė.

Eilėje laukiantys buvę tremtiniai ir politiniai kaliniai, jų šeimų nariai už būstą turi sumokėti apie trečdalį rinkos kainos, likusią dalį dengia valstybė. Pasak L.Kukuraičio, jokios kontrolės, ar tie žmonės gyvena minėtuose būstuose, ar jie išvis gyvena Lietuvoje, nėra.

„Šitas būstas yra kaip žalos atlyginimas tiems, kurie prarado būstus, kurie nukentėjo. Įsigiję tą būstą, nusipirkę lengvatinėmis sąlygomis, jie turi visą dispoziciją tuo būstu ir kaip kiekviena Lietuvos šeima gali su juo elgtis, kaip nori“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Jis tik pabrėžė, kad neplanuojama vėl atnaujinti galimybę užsirašyti į eilę.

„Daugiau neplanuojame atidaryti to sąrašo, jis keletą kartų buvo atidarytas. 2009 metais jau užbrėžta riba, ir tikėtina, kad per tuos keliolika metų tikrai susiregistravo visos šeimos, kurios norėjo. Kažkada turi būti pabaiga“, – tvirtino L.Kukuraitis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min