Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 8d. 13:23

Gruodį biudžetas nesurinko 180 mln. litų

Algirdas Šemeta
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr / Algirdas Šemeta
Gruodžio mėnesį valstybės biudžetas negavo 180 mln. litų planuotų pajamų, ketvirtadienį pranešė finansų ministras Algirdas Šemeta. Jo teigimu, metų rezultatas yra „pakankamai neblogas“, tačiau jokių skaičių nepateikė.

„Gruodžio mėnesio planas, kaip aš jau minėjau ne kartą, buvo pakankamai didelis, tad natūralu, kad pajamų planas buvo neįvykdytas. Surinkta apie 180 mln. litų mažiau negu numatyta. Metus mes baigėme, kaip premjeras mėgsta sakyti, su santūriu optimizmu“, – žurnalistams po pasitarimo Vyriausybėje dėl strateginio valdymo reformos salė A.Šemeta.

Jo teigimu, metų pabaigoje valstybė sumažino įsipareigojimus verslui, tačiau jų dar liko apie 0,5 mlrd. litų.

„Įsipareigojimus verslui sugebėjome labai smarkiai sumažinti – bendra įsipareigojimų suma iš nacionalinio biudžeto liko apie pusę milijardo litų, tačiau didžioji tos sumos dalis yra pereinantys įsipareigojimai, o tie, kurių neįvykdžius metų pabaigoje asignavimai prapuola – tokių įsipareigojimų liko tik 68 mln. litų“, – kalbėjo finansų ministras.

Ankčiau A.Šemeta prognozavo, kad valdžios įsiskolinimai metų pabaigoje gali viršyti 500 mln. litų, vien gruodžio mėnesį biudžetas gali nesurinkti apie 300 mln. litų planuotų pajamų, o metinis pajamų surinkimo atsilikimas nuo plano gali siekti apie 900 mln. litų.

Jis dar kartą pabrėžė, kad ryžtingi ministų kabineto žingsniai priimant krizės įveikimo planą leido Vyriausybei pasiskolinti, nes iki tol skolinimasis buvo visiškai sutrikęs. Vyriausybė metų pabaigoje iš neįvardijamų užsienio bankų pasiskolino 600 mln. litų.

Valstybės biudžetas pernai per 11-a šių metų mėnesių negavo 589,6 mln. litų, arba 3,2 proc., planuotų pajamų. Vien lapkritį negauta 15 mln. litų planuotų pajamų – surinkta 1,394 mlrd. litų.

2008 metų valstybės biudžeto pajamų planas buvo 25,572 mlrd. litų, iš jų – 5,113 mlrd. litų – ES ir kitos paramos lėšos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min