Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grupė europarlamentarų paragino Europos Komisiją protestuoti prieš Rytų Europos diskriminaciją

Šaltinis: 15min
0
A A

Dešimt Europos parlamento narių, tarp kurių ir Lietuvos atstovas Vytautas Landsbergis, atviru laišku kreipėsi į Europos Komisijos vadovą Jose Manuelį Barroso atkreipdami dėmesį į diskriminuojamą Rytų Europą.

Dešinieji europarlamentai iš Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Slovakijos laiške išreiškė gilų susirūpinimą dėl „gausių diskriminacijos atvejų prieš Centrinės ir Rytų Europos piliečius“. 

Jie ragina Europos komisiją pasisakyti prieš tokias diskriminuojančias priemones, kaip Belgijos kraštutinių dešiniųjų partijos įkurtos interneto svetainė, kurioje buvo kviečiama pranešinėti apie nelegalių imigrantų daromus nusikaltimus šioje šalyje.

Taip pat europarlamentarai išreiškė susirūpinimą Šveicarijos sprendimu laikinai atkurti kvotų sistemą darbininkams iš aštuonių Rytų Europos šalių.

„Mes manome, kad tokie diskriminuojantys veiksmai prieštarauja fundamentalioms Europos vertybėms: žmogaus orumo, laisvės, lygybės, įstatymo viršenybei ir pagarbos žmogaus teisėms. Tokios nepriimtinos priemonės paverčia Centro ir Rytų europiečius antrarūšiais ir tokiu būdu sukelia riziką sugriauti Europos sąjungos pamatus – Europos sąjungos piliečių lygybę“, – rašoma europarlamentarų laiške.

Be to, europarlamentarai teigia, kad tokie veiksmai, jei į juos nebus tinkamai reaguota, gali sukurti precedentus ir paskatinti radikalius politikus imtis panašių akcijų.

„Tai gali turėti pavojingas pasekmes, kaip auganti ksenofobija, ekstremizmas, kraštutinių dešiniųjų judėjimai, ir sukurti atskirtį tarp Europos tautų“, – rašoma laiške J.M.Barroso.

Todėl dešimt europarlamentarų skatina Europos komisijos vadovą suduoti tinkamą atkirtį dvigubiems standartams, panaudojant visą politinę jėgą prieš visas organizacijas, politines jėgas ir valstybes, besiimančias diskriminuojančių priemonių. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min