Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grupė Seimo narių prašo prezidentės vetuoti įstatymą dėl Kultūros tarybos steigimo

Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Grupė Seimo mažumai priklausančių parlamentarų kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami vetuoti antradienį priimtą įstatymą dėl Kultūros tarybos steigimo.

Seimo narių grupė tvirtina, jog įsteigus Kultūros tarybą ji dubliuotų Kultūros ministerijos veiklą ir sudarytų sąlygas „kultūros ministrui išvengti atsakomybės už kultūros ir meno programų, projektų ir kitokių priemonių finansavimą, stipendijų ir kitokios finansinės paramos, premijų ir apdovanojimų skyrimą ir kita“.

Seimo nariai taip pat teigia, kad įstatyme nustatyta tvarka sukuria prielaidas „neskaidriam, šešėliniams interesams naudingam finansavimui, atskiriant Kultūros tarybos veiklą nuo bendro kultūros politikos valdymo“.

„Būtų panaikintas atsakingas kultūros bendruomenių deleguotų atstovų indėlis į kultūros politikos įgyvendinimą, o sukurtas individualistinis modelis, maskuojantis asmeninį tarnavimą politiniams ar biurokratiniams užsakymams“, – kreipimesi prezidentei rašo Seimo nariai.

Raštą pasirašė Seimo narių mišriai grupei priklausantys Gintaras Songaila, Kazimieras Uoka, Aurelija Stancikienė, Vytautas Kurpuvesas, Valdemaras Valkiūnas, „darbietis“ Valentinas Bukauskas, „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė, socialdemokratas Jonas Juozapaitis.

Seimas antradienį priėmė įstatymą, kuriuo steigiama Kultūros taryba. Už Kultūros tarybos steigimą balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 10, 20 susilaikė.

Ši įstaiga administruos kultūrai ir menams skiriamas lėšas, vykdys kultūros sektoriaus stebėseną, analizuos valstybės biudžeto lėšomis vykdomų programų, projektų ir kitų priemonių kokybę. Taryba bus atskaitinga Kultūros ministerijai.

Projektą inicijavusi Kultūros ministerija tvirtina, kad kultūros politikos įgyvendinimo funkcijas perdavus kitam subjektui, pačios ministerijos veikla bus optimizuota ir koncentruota ties kultūros politikos formavimu.

Taip pat projektą pateikusi ministerija tvirtino, jog tarybai steigti papildomų valstybės biudžeto lėšų ir naujų patalpų nereikės. Tarybai įsteigti ir išlaikyti 2011-2013 metams ministerija yra suplanavusi po 940 tūkst. litų metams, įstaigai yra numatytos patalpos.

Įstatymu numatyta, kad taryba yra biudžetinė įstaiga prie Kultūros ministerijos, pagal kompetenciją įgyvendinanti valstybės politiką kultūros ministrui pavestose valdymo srityse.

Taryba priims sprendimus dėl kultūros ir meno projektų finansavimo, administruos Kultūros rėmimo fondą, skirs stipendijas meno ir kultūros kūrėjams, teiks siūlymus ir ekspertinę nuomonę kultūros ir meno politikos klausimais.

Kultūros tarybai vadovaus Vyriausybės paskirtas pareigūnas. Numatyta, kad jis bus skiriamas ketverių metų kadencijai ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Kultūros tarybos valdybą sudarys renkamų 10 narių, jos sudėtį ketveriems metams irgi tvirtins Vyriausybė, o kandidatūras atrinks kultūros ir meno organizacijų deleguojami rinkėjai.

Numatyta, kad įstatymas dėl Kultūros tarybos steigimo įsigalioja nuo šių metų spalio, taip pat Vyriausybė įpareigota iki spalio 31 dienos įsigaliojimo priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Kultūros taryba steigiama patobulinus anksčiau parlamente teiktus, bet atmestus projektus dėl Menų tarybos steigimo.

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas anksčiau yra teigęs, kad Menų taryba turėtų nebeleisti politikams daryti įtakos kultūros ir menų projektų, turinčių gauti finansavimą, atrankos procesui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min