Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 16, 17:23

Grupė Seimo narių siūlo savivaldoje steigti pareigybę koordinuoti neįgaliųjų klausimams

Grupė Seimo narių siūlo savivaldybėse steigti neįgaliųjų reikalų koordinatoriaus pareigybę.
Senjorai mieste
Ramentai / Justinos Lasauskaitės / 15min.lt nuotr.

Pagal šią savaitę registruotas pataisas, koordinatorius rengtų neįgaliųjų integracijos programas, užtikrintų, kad savivaldybėje statomi statiniai būtų pritaikyti neįgaliesiems, tiesiogiai priimtų ir konsultuotų neįgalius asmenis.

Koordinatorius būtų savivaldybės administracijos direktoriui tiesiogiai pavaldus valstybės tarnautojas, numato Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisos. Siūloma, kad jos įsigaliotų nuo kitų metų.

Projektą registravo Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos vadovė, Laisvės partijos atstovė Monika Ošmianskienė ir kiti parlamentarai iš skirtingų frakcijų.

Iniciatoriai sako pataisas teikiantys, kad būtų įgyvendinta Europos Komisijos patvirtinta 2021–2030 metų neįgaliųjų teisių strategija. Komisija ragina Europos Sąjungos institucijas ir įstaigas, agentūras, delegacijas paskirti savo institucijų ir su negalia susijusių strategijų koordinatorius.

Pasak aiškinamojo rašto, siekiant tinkamos neįgaliųjų interesų apsaugos būtina įtvirtinti neįgaliųjų reikalų koordinatoriaus pareigybę kiekvienoje savivaldybėje. Šios pareigybės tam tikrose savivaldybėse galėtų virsti administracijos padaliniu, atsižvelgiant į gyventojų skaičių.

Rašte nurodoma, kad šiuo metu neįgaliųjų teisių klausimais centralizuotai rūpinasi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, bet toks mechanizmas nėra efektyvus, nes tarnyba su savo turimais resursais neturi galimybės to atlikti efektyviai visose savivaldybėse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min