Sportas gyvai
2017 12 20

Grupė Seimo narių stojo ginti filosofą Vytautą Rubavičių, kuris mano esąs persekiojamas

Trečiadienį 37 Seimo narių grupė, atstovaujanti skirtingoms frakcijoms, išsiuntė raštą generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui, prašydama apginti viešąjį interesą ir pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo filosofo Vytauto Rubavičiaus persekiojimo. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vytautas Rubavičius
Vytautas Rubavičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Raštą pasirašę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, „Tvarkos ir teisingumo“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijų nariai išreiškė susirūpinimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios skandalingos informacijos apie persekiojamą filosofą dėl, kaip manoma, jo įsitikinimų ir pažiūrų.

Pasijuto persekiojamas

V.Rubavičius pirmiausia kreipėsi pagalbos į signatarę Vidmantę Jasukaitytę, o ši – į Seimo narį Rimantą Joną Dagį. R.J.Dagys V.Rubavičiaus laišką V.Jasukaitytei paviešino socialiniame tinkle „Facebook“.

Štai ką rašo V.Rubavičius: „Pirmadienį, gruodžio 11 d., patyriau keistą grasinantį kibernetinį išpuolį. Šeštadienį sūnus man išvykus nutarė įsijungti kompiuterį paklausyti muzikos „Youtube“ kanalu. Pastebėjo keistą kompiuterio elgesį – ėmė dubliuotis iššokantieji langai. Įjungė valymo programą, kuri aptiko 2 virusus –trojan teaspoon ir trojan script.

Pirmadienį iš ryto nutarėme įdiegti Kaspersky antivirusinę programą. Tačiau Tele-2 Internet niekaip neatidarinėjo interneto naršyklės lango, todėl buvo atvertas interneto tinklo langas. Tikrinta, ar nėra prisijungta prie Tesla Pub ir Taisykla. Lange WiFi ryšio pavadinimuose pasirodė keisti įrašai, kuriuose buvo minima Rubavičiaus ar Rubo pavardė. Iki pat vakaro tokių grasinančių ir pasityčiojančių įrašų gausėjo.

Tomis žinutėmis buvo reaguojama į kambaryje vykusius pokalbius – „Urbšys nepadės“, „nebeturi gerbėjų“ ir pan. Atsirado ir žodis „pakasim“, „išgyvensi iki Kalėdų“. Supratome, kad pokalbių atvirai klausomasi. Pasižvalgius vakare pro langą atsirado įrašas – „ko žvalgaisi pro langą...“

Nufotografavome tuos įrašus, tačiau pavyko išsaugoti tik vieną siųstą paštu, nes vakare trumpam išėjus į miestą paliktas krautis telefonas „Samsung Galaxy SS mini“ dingo. Atsirado jis iš ryto koridoriuje, tačiau be visų nuotraukų. Keistas sutapimas, kad sūnus gruodžio 12 d. gavo pranešimus, kad su juo nutraukiamos darbo sutartys. Įtariu, kad šis išpuolis susijęs su mano, kaip visuomenės gyvenimo ir politinių įvykių komentatoriaus, taip pat analitinių straipsnių apie mūsų politinę sistemą autoriaus, veikla. Todėl prašau padėti tuos įtarimus išsklaidyti.“

V.Rubavičius kreipėsi pagalbos ne tik į politikus, bet ir į policiją. Pareigūnai pranešė, kad kol kas nepriėmė sprendimo, ar tirti pateiktą pareiškimą dėl to.

Seimo nariai: tai specialiųjų tarnybų taktika

Kreipimesi Seimo nariai pabrėžė, kad ši istorija ne tik baugina visuomenę, bet ir meta šešėlį ant teisėsaugos institucijų, nes V.Rubavičiaus persekiojimui esą buvo pasirinktos specialiųjų tarnybų taikomos psichologinio bei moralinio bauginimo priemonės ir metodai, liudijantys apie specifinį galimai nusikalstamą veiką atlikusio asmens (ar asmenų) pasiruošimą, specialią įrangą ir įgūdžius.

Seimo nariai atkreipė dėmesį, kad V.Rubavičiaus terorizavimas buvo siejamas su jo pažiūromis ir ankstesniais pasisakymais viešojoje erdvėje, todėl galimos nusikalstamos veikos, atliktos filosofo atžvilgiu, ne tik pažeidžia Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatas, bet ir pamatines žmogaus teises ir laisves. Atsižvelgdami į tai, kad galima nusikalstama veika buvo padaryta sunkinančiomis aplinkybėmis, į jos atgarsį visuomenėje bei taikytus specifinius metodus, Seimo nariai paprašė generalinio prokuroro vertinti nusikalstamą veiką ne tik kaip grasinimą nužudyti arba žmogaus terorizavimą, bet kartu nustatyti, ar nebuvo pažeisti asmens privataus gyvenimo neliečiamumą reglamentuojantys Baudžiamojo kodekso straipsniai.

Seimo nariai pabrėžė, kad Generalinė prokuratūra yra svarbiausia institucija, turinti ginti viešąjį interesą, todėl paprašė šią rezonansinę bylą, jei ikiteisminis tyrimas jau pradėtas kitose institucijose, perimti savo žinion.

Raštą generaliniam prokurorui pasirašė Seimo nariai: Povilas Urbšys, Petras Gražulis, Robertas Šarknickas, Česlav Olševski, Jaroslav Narkevič, Michal Mackevič, Juozas Varžgalys, Kęstutis Smirnovas, Artūras Skardžius, Aurimas Gaidžiūnas, Eugenijus Jovaiša, Naglis Puteikis, Zenonas Streikus, Zbignev Jedinskij, Arūnas Gumuliauskas, Stasys Tumėnas, Stasys Jakeliūnas, Rūta Miliūtė, Algimantas Kirkutis, Dainius Kepenis, Guoda Burokienė, Aušra Papirtienė, Gediminas Vasiliauskas, Juozas Rimkus, Lauras Stacevičius, Gintautas Kindurys, Vytautas Rastenis, Antanas Baura, Petras Valiūnas, Algirdas Butkevičius, Petras Čimbaras, Rimantas Sinkevičius, Gediminas Kirkilas, Antanas Vinkus, Vytautas Kamblevičius, Rimas Andrikis, Juozas Imbrasas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius