Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 21d. 12:30

Grupinėje parodoje „Laiko“ – apie kartų kaitą

Kartų kaitos tema analizuojama stebint „iš šono“.
Organizatorių nuotr. / Kartų kaitos tema analizuojama stebint „iš šono“.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose trečiadienį atidaroma grupinė Ornelos R., Gintarės Rakickaitės, Kristinos Zymantaitės, Erikos Halaoui, Kristinos Cibulskytės ir Marinos Sorohan paroda „Laiko“.

Parodos kuratorės Ornelos R. manymu, paroda – tai komunikacijos aktas, vykstantis per meno formas. Ekspozicijoje savomis taisyklėmis kuriamas žaidimas ir žiūrovas kviečiamas įsitraukti, taip tapdamas aktyviu parodos dalyviu.

Parodos „Laiko“ tema – kartų kaita – labai plati ir labai pavojinga – operuojant asmeniškomis patirtimis, pamatinėmis vertybėmis ir „įaugusiomis“ metaforomis iš literatūros, dailės ar kino nejučiomis galima pradėti kartotis, tapti banaliu ir saldžiu ar pernelyg provokuojančiu. Tad kūryba šiuo atveju yra ne saviraiška ar įdomesnių meno formų paieška, o būdas komunikuoti šiuolaikinio meno priemonėmis.

Ornelos R. kurta vizualinė parodos dalis bei G.Rakickaitės ir K.Cibulskytės videodarbai kartų kaitos temą analizuoja stebėdami „iš šono“. Kiti videokūriniai ir M.Sorohan videoinstaliacija, įkvėpti asmeninės patirties, yra labai jautrūs ir kartu universalūs, daugiaprasmiai. Todėl parodos nešama žinia nesibaigia kūrinių ekspozicija, jis apima ir žiūrovo pasirinktą perskaitymo būdą.

Parodų rūmuose (Aukštoji g. 1/Didžioji Vandens g. 2) ekspozicija atidaroma gruodžio 22 d., trečiadienį ir veiks iki 2011 m. sausio 17 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min