Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grybauskaitė: krizė Lietuvoje dar tik prasideda

Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje viešinti eurokomisarė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su Vyriausybės nariais teigė, kad krizė Lietuvoje dar tik prasideda. Ar šiuo sunkmečiu ji sieks tapti naująja prezidente, D.Grybauskaitė sakė dar neapsisprendusi.

Pagrindinė D.Grybauskaitės ir ministrų kabineto susitikimo diskusijos tema buvo Europos ir Lietuvos finansinė padėtis. „Svarbu, kad naujoji Vyriausybė matytų ne tik vidines, bet ir išorines problemas, nes Lietuvos ekonomika maža ir labai priklausoma nuo išorinių rinkų“, – po susitikimo su ministrais kalbėjo Europos komisarė.

Didžiausia padaryta klaida – tai, kad nebuvo bendraujama ir aiškinama žmonėms pagrindinių priemonių būtinybė, kurias bet kuri Vyriausybė tokioje padėtyje būtų priversta daryti, – sakė Dalia Grybauskaitė.D.Grybauskaitė teigiamai vertino premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės vykdomas permainas, bet pastebėjo ir trūkumų. „Didžiausia padaryta klaida – tai, kad nebuvo bendraujama ir aiškinama žmonėms pagrindinių priemonių būtinybė, kurias bet kuri Vyriausybė tokioje padėtyje būtų priversta daryti. Taip pat kai kurių mokesčių įvedime ypač smulkiojo ir individualaus verslo srityje buvo padaryta techninių klaidų“, – teigė eurokomisarė.

Krizė tik prasideda

Šiuo metu ji teigė nematanti lito devalvavimo grėsmės, bet tuo pačiu pabrėžė, kad Lietuva kol kas vis dar balansuoja ant nemokumo ribos ir socialinės ar politinės padėties destabilizavimas gali pastūmėti šalį į nemokumą.

„Nemokumo ženklai – valstybė negali skolintis nei viduje, nei išorės rinkose, yra priversta kreiptis į tarptautines organizacijas pagalbos. Pagalba bus teikiama su labai griežtais reikalavimais. Esant nuosmukiui tai kels dar didesnę socialinę įtampą, dar bus sunkiau tuos reikalavimus realizuoti. Nemokumas reiškia, kad nebus pinigų pensijoms ir algoms bei valstybės skoloms išmokėti“, – niūrią šalies ateitį piešė D.Grybauskaitė.

Anot jos, Lietuva dabar turi tik du pasirinkimus: arba pasistengti išgyventi sunkų laikotarpį su mažesnėmis pajamomis arba išvis jų negauti. Komisarė pabrėžė, kad finansinė krizė tik prasidėjo ir dar įsibėgės. Prognozuojamas BVP kritimas šiais metais – 5 procentai.

Bus nepriklausoma nuo partijų

Paklausta, ar kandidatuos į prezidentus, D.Grybauskaitė teigė dar neapsisprendusi. „Kai apsispręsiu, tai ir pasakysiu. Jei tokį sprendimą priimčiau, kandidatuočiau kaip savarankiškas Lietuvos pilietis, be jokių politinių partijų paramos, nes Lietuvoje prezidentą renka piliečiai, o ne partijos“, – teigė eurokomisarė.

Ji sakė, kad A.Kubiliaus reiškiama parama jai, kaip galimai prezidentei, nieko bendra neturės su apsisprendimu. „Nenorėčiau pervertinti apklausų, jos ne visada būna tikslios“, – taip D.Grybauskaitė komentavo savo lyderystę visuomenės apklausose.

Patvirtino elektros jungčių projektus

D.Grybauskaitė bendraudama su žiniasklaida pranešė gerą naujieną – Europos Komisija patvirtino papildomą finansinę paramą elektros jungčių „Swedlink“ ir „Estlink“ tiesimui, pirmajai skirdama 604 mln. litų, o antrajai – 345 mln. litų., kad jos atsirastų iki 2014 metų. Anot komisarės, tai reiškia, kad Lietuvai atsiveria galimybė tapti nepriklausomai nuo Rusijos energetikos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min