Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grybauskaitė ragina visaginiečius patiems imtis iniciatyvos

Dalia Grybauskaitė
President.lt / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės įsitikinimu, Visaginui sudėtingiausi bus pirmieji 3–4 metai, kol prasidės naujosios elektrinės statybų darbai.

Anot prezidentės, strateginio komiteto lygmeniu Vyriausybė turėtų kuo skubiau parengti aiškų 3–4 metų pagalbos Ignalinos atominės elektrinės regionui planą, kuriame būtų numatyta reali parama šio regiono žmonėms ir išsaugotos iki šiol galiojusios lengvatos.

Prezidentė paragino ir pačius visaginiečius imtis iniciatyvos – prisitaikyti prie pakitusių sąlygų ir pradėti plėtoti naujas veiklas.

„Kol prasidės naujos atominės elektrinės statybos, būtina išsaugoti Visagino žmonių patirtį atominės energetikos, saugumo užtikrinimo ir kt. srityse. Jų indėlis yra labai svarbus Lietuvai“, – sakė D.Grybauskaitė, susitikusi su Zarasų, Visagino ir Ignalinos savivaldybių vadovais.

Antradienį susitikusi su Zarasų, Visagino ir Ignalinos savivaldybių vadovais, prezidentė aptarė galimybes pritraukti į IAE regioną naujų investicijų, plėtoti naujas veiklas, taip pat susitikimo metu svarstyta būtinybė kurti naujas darbo vietas ir užtikrinti mokymosi galimybes.

„Kol prasidės naujos atominės elektrinės statybos, būtina išsaugoti Visagino žmonių patirtį atominės energetikos, saugumo užtikrinimo ir kt. srityse. Jų indėlis yra labai svarbus Lietuvai“, – sakė D.Grybauskaitė.

Anot šalies vadovės, visos trys Ignalinos atominės elektrinės regiono – Zarasų, Visagino ir Ignalinos – savivaldybės jau dabar turi pradėti galvoti, kaip efektyviau išnaudoti naujos atominės elektrinės statybų laikotarpį.

„Turėdami nuostabią gamtą, galite imtis naujos veiklos, susijusios su turizmu, laisvalaikiu ir sveikatingumu“, – sakė prezidentė D.Grybauskaitė.

Papildyta 17.38 val.: Europos audito rūmai gali pradėti tyrimą dėl vėluojančių projektų, susijusių su Ignalinos atominės elektrinės uždarymu, antradienį pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

"Mano žiniomis, apie šiuos projektus jau kalba ir susidomėjo Europos audito rūmai", – spaudos konferencijoje Visagine sakė D.Grybauskaitė.

Valstybės kontrolė lapkričio pabaigoje konstatavo, kad vėluojama įgyvendinti svarbiausius ir brangiausiai kainuojančius projektus – įrengti laikinąją panaudoto branduolinio kuro saugyklą ir kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo kompleksą.

"Valstybės kontrolės medžiagoje yra labai daug informacijos. Mano žiniomis, toks tyrimas bus daromas taip pat ir Europos audito rūmų", – sakė D.Grybauskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min