Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grybauskaitė: pagrindinis šalies klestėjimo variklis yra kūrybingi, išsilavinę žmonės

Prezidentė apdovanojo jaunuosius mokslininkus
President.lt nuotr. / Prezidentė apdovanojo jaunuosius mokslininkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį Prezidentūroje sveikindama geriausių 2009 metais Lietuvoje apgintų disertacijų autorius, šalies kletėjimą siejo su kūrybingais ir išsilavinusiais žmonėmis.

„Pagrindinis šalies klestėjimo variklis yra kūrybingi, išsilavinę žmonės. Lietuva turės ateitį, jei investuosime į jaunimą, švietimą ir į mokslą. Mokslininkų talentus turime ne tik atrasti ir branginti, bet ir visokeriopai tobulinti. Kurdami Lietuvą, kurioje dirbtų ir gyventų mokslo lyderiai, turime pasirūpinti, kad jaunieji mokslininkai dirbtų Lietuvai. Pasaulinio lygio mokslininkais galima tapti ne tik svetur“, – teigė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, būtina skatinti studentų mokslo draugijas, remti jaunuosius šalies mokslininkus, sudaryti sąlygas jų novatoriškoms idėjoms įgyvendinti.

„Itin svarbu tai, kad milijardines europinių fondų lėšas nuspręsta investuoti į mokslą ir studijas. Modernizuojama universitetų, mokslinių institutų ir laboratorijų infrastruktūra bei įranga. Kuriami integruoti mokslo, studijų ir verslo centrai (slėniai). Būtina, kad slėniai taptų tarptautinio lygio žinių ekonomikos branduoliais, kurie leistų mums būti konkurencingais globalioje technologijų rinkoje ir spręsti svarbiausias mokslo problemas“, – sakė D.Grybauskaitė.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga konkursą „Geriausios disertacijos“ organizuoja nuo 2006–ųjų metų.

Konkursui šiemet pasiūla beveik 80 darbų.

Fizinių, technologijos ir biomedicinos mokslų kategorijoje geriausiu išrinkta fiziko Jūro Mickevičiaus desertacija, humanitarinių ir socialinių mokslų srityse kaip geriausias apdovanotas filologo Vytauto Rinkevičiaus darbas.

Už geriausią disertaciją aplinkosaugos tema apdovanotas Alvydas Zagorskis.
Ketvirtadienį prezidentūroje taip pat pagerbti į disertacijų konkurso antrą etapą patekę chemikai Edvinas Orentas ir Aušra Tomkevičienė, matematikas Giedrius Alkauskas ir statybos inžinerijos mokslų daktaras Viktor Gribniak, teisininkas Raimundas Moisejevas, menotyrininkas Liutauras Nekrošius, istorikas Valdemaras Klumbys, sociologė Aušra Rimaitė.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Disertacija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min