Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grybauskaitė pirmąją darbo dieną ras išvadą dėl LEO LT

„Leo LT“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / LEO LT
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė jau pradeda bijoti kieto išrinktosios prezidentės kumščio – jai pareiškus, kad nėra laiko dar tris mėnesius svarstyti LEO LT likimo, energetikos ministras Arvydas Sekmokas šiandien Seime teigė, kad sprendimas ant Dalios Grybauskaitės stalo gulės pirmąją jos darbo dieną.

Per Vyriausybės valandą paklaustas, kas laukia LEO LT, ministras neatskleidė, kokių konkrečių veiksmų bus imamasi. Esą aiškus tik vienas faktas – kad tokio sandorio, koks yra sudarytas, negali būti. „Darbo grupė aiškiai įvardino, kad neleis pelnytis vartotojų sąskaita nei iš veiklos, nei iš to, kad būtų apkaltinta neteisėtais veiksmais, eita į arbitražą ir per arbitražą gautas pasipelnymas“, – teigė energetikos ministras. Anot jo, nebus leidžiamas nei vienas, nei kitas atvejis. „Sandoris turi būti peržiūrėtas ir arba anuliuotas, arba išardytas“,– teigė A.Sekmokas.

Pasak jo, darbo grupės siūlymai, kaip spręsti šį reikalą, bus pateikti pirmą naujosios prezidentės darbo dieną.

Darbo grupė sudaryta Seimo prašymu – šiuo metu svarstymo laukia du įstatymai, kuriais LEO LT būtų panaikintas.

Pirmadienį darbo grupė, rengianti išvadas dėl tolesnės LEO LT veiklos, Vyriausybės paprašė skirti papildomus tris mėnesius darbui baigti. Tačiau D.Grybauskaitė pareiškė, kad tiek laiko nėra – esą padaryta didelė moralinė žala valstybei ir reikia kuo skubiau spręsti šį klausimą.

Papildyta. Kaip pranešė BNS, Teisės projektų ir tyrimų centro tarybos pirmininkas, buvęs Seimo narys Kęstutis Čilinskas teigia, kad nacionalinės energetikos bendrovės „Leo LT“ išformavimas būtų naudingas valstybei. Jis ragina kuo greičiau sandorį pripažinti niekiniu, o pats restitucijos procesas, anot teisininko, nebūtų sudėtingas.

„Pasekmės bus tiktai teigiamos valstybei, kadangi valstybei sugrįžta apie 7 mlrd. litų vertės kapitalas, taip pat sugrįžta to kapitalo duodamas pelnas, tai irgi labai didelis papildymas į biudžetą“, - interviu Lietuvos radijui ketvirtadienį teigė K.Čilinskas.

Anot jo, labai svarbu ir tai, kad „Leo LT“ atžvilgiu sprendimus ruošiamasi priimti greitai, nes Lietuvai naudojant milijardinę Europos Sąjungos paramą, dalis pinigų atitektų ir „Leo LT“, o kartu ir jos privačiam savininkui - VP dešimtuko valdomai bendrovei „NDX energija“.

„Todėl sandorio pripažinimas niekiniu, kuo greitesnė restitucija yra labai svarbi Lietuvos interesams. Reikia pažymėti, kad pagal civilinį kodeksą vykstanti restitucija nėra sudėtinga - kiekviena šalis atsiima ką įnešusi, taip pat visos įneštos lėšos funkcionavimui, administravimui turi būti išdalintos proporcingai. Lietuva atgautų dalį pinigų, kurie buvo išleisti“, - kalbėjo K.Čilinskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min