Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grybauskaitės metinis pranešimas – kitą savaitę

D.Grybauskaitė
Prezidentūros nuotr. / D.Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo metinį pranešimą Seime skaitys kitą savaitę, birželio 8 dieną. Tai žurnalistams valstybės vadovė patvirtino antradienį prasidėjusiame Baltijos plėtros forume.

Kaip jau rašyta, Lietuvos Konstitucijoje nenumatyta data, kada prezidentas turi skaityti metinį pranešimą. Tačiau ankstesniais metais, kai šalies vadovo pareigas ėjo Valdas Adamkus, susiklostė tradicija, kad prezidentas savo požiūrį į padėtį krašte, vidaus ir užsienio politiką Seime išsakydavo iki balandžio pabaigos.

Prieš kurį laiką prezidentės D.Grybauskaitės patarėjai sakė, kad dėl šio reikalo į parlamentą ji turėtų užsukti netrukus po Velykų. Tačiau metinio pranešimo data vis nebuvo suderinta. Paklaustas, kodėl D.Grybauskaitė neskaitė pranešimo netrukus po Velykų, kaip iš pradžių buvo planuota, jos atstovas spaudai Linas Balsys sakė, kad tai numatančios datos nėra: „Niekur nenurodyta, kada reikia skaityti metinį pranešimą. Nurodoma tik tai, kad jis turi būti. Tradiciškai pranešimai buvo skaitomi per Seimo pavasario sesiją. Nors, kiek žinau, yra buvę, kad prezidentai skaitė pranešimus ir ne tada.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min