Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 6d. 07:43

Grybautojas nepajuto angies įkandimo

Paprastoji angis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Paprastoji angis

Semoškų miške (Varėnos r.) grybavęs Voriškių kaimo gyventojas manė, kad sukandžiojo vabzdžiai, tačiau medikai paaiškino, jog koja smarkiai ištino nuo trigubo angies įkandimo.

Valkininkų miškų urėdijos medkirtys operatorius Albinas Keršys aštuoniolika metų dirbdamas miške ne kartą matė angį, bet nuo jos nukentėjo grybaudamas, rašo „Lietuvos rytas“.

Tos gyvatės, kuri net tris kartus įkirto į koją prie kulkšnies, vyras net nepastebėjo.

„Matyt, ne tik užmyniau, bet ir koja gerokai patryniau ją, jei tiek kartų įkando. Jokio didelio skausmo nepajutau – gausybė vabzdžių tą dieną miške gėlė taip pat skaudžiai.

Apie gyvatę net nepagalvojau, todėl nekreipdamas dėmesio toliau rinkau voveraites. Bet kai koja pradėjo tinti, išėjau iš miško ir automobiliu parvažiavau namo. Skaudėjo galvą, tad atsiguliau pailsėti”, – pasakojo A.Keršys.

Nors iš įkandimo vietos prie kulkšnies ilgokai bėgo kraujas, vyras manė, jog nusidraskė kasydamasis niežtinčią odą. Namuose tinimas ne atslūgo, o dar labiau sustiprėjo. Įkąstą koją smarkiai niežėjo, o primynus skaudėjo. A.Keršys tik vakare nutarė važiuoti į Varėnos ligoninę. Čia jo laukė netikėta žinia.Matyt, ne tik užmyniau, bet ir koja gerokai patryniau ją, jei tiek kartų įkando.

Medikai prie kulkšnies rado net kelias skylutes, kurias paliko iltiniai angies dantys.

„O kai tai išgirdau, labai pradėjo skaudėti galvą, pykino. Taigi pats įsitikinau, kaip svarbu neišsigąsti ir nepradėti panikuoti, kai įkanda angis. Juk šios vienintelės nuodingos Lietuvoje gyvatės įkandimas nuodingas ir pavojingas, bet nėra mirtinas. Tik į mišką daugiau be guminių batų neisiu, o tąkart avėjau batelius“, – sakė A.Keršys.

Gyvatė jam įkirto tris kartus, bet pro storas austines kelnes, ant kurių įkandimo vietoje atsirado baltos dėmelės, į žaizdas pateko tik dalis nuodų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min