Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 25d. 18:17

Grybavimo čempionate per dvi valandas rasta per 100 kg grybų: laimėjo „Dzūkucių“ komanda

Grybavimo čempionatas
Varėnos rajono savivaldybės nuotr. / Grybavimo čempionatas
Lietuvos grybavimo čempionatas tęsia gražias tradicijas. Jau aštuonioliktą kartą Varėnos rajono savivaldybės organizuojamas čempionatas šiemet pirmą kartą vyko grybinguose etnografinio Margionių kaimo miškuose. Dėl Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos įsteigtos taurės ir kitų prizų pasivaržyti suvažiavo septyniolika komandų iš įvairių Lietuvos regionų, praneša rajono savivaldybė.

Margionyse vykęs tradicinis Grybavimo čempionatas – gausus grybais Į Grybavimo čempionato vietą buvo galima patekti tik pro išpuoštą užtvarą. Kiekvienas dalyvis buvo pamalonintas gražiu dzūkišku pasveikinimu ir palinkėjimu prisirinkti daug grybų.

Margionių klojimo teritorija, kur buvo Grybavimo čempionato startas ir finišas, pasitiko gražiausiai kilimais iš žolynų ir rudens gėrybių.

Rinkti buvo galima keturias grybų rūšis – baravykus, raudonikius, voveraites, žaliuokes ir jie turės būti nenupjautais koteliais.

Kas nėjo grybauti, galėjo dalyvauti įdomioje ekskursijoje po kaimą, kurią vedė etnografė Onutė Drobelienė. Taip pat pasiklausyti Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio rezervato direkcijos etnografės Dalios Blažulionytės paskaitos „Šilinių dzūkų grybavimo tradicija“, kuri populiarina šiais metais į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašytą šilinių dzūkų grybavimo tradiciją. Čia taip pat vyko edukacijos: „Balaninių kašelių pynimas“, „Peiliuko grybavimui gaminimas“, „Juostų kašelėms audimas“.

Po keleto valandų grybautojai buvo sutikti su dzūkiškomis dainomis ir Marcinkonių kaimo bendruomenės šeimininkių virta dzūkiška grybiene.

Per dvi valandas grybautojai surinko 102,21 kg grybų. Baravykų derlius nebuvo gausus – tik 13. Daugiausia grybų – 22,643 kilogramus, iš jų 5 baravykus – rado „Dzūkucių“ komanda iš Varėnos. Antrąją vietą laimėjo „Kremblių“ komanda iš Paluknio, pririnkusi 18,357 kg grybų ir radusi 18 baravykų. Ši komanda rado ir didžiausią 596 gramų baravyką. Trečią vietą užėmė „Margionių marcos“ iš Margionių.

Kai buvo pasverti visi grybai, šeimininkai pakvietė į klojimą, kur vyko čempionato dalyvių apdovanojimo ceremonija. Susirinkusius šmaikščia dzūkiška daina pasveikino charizmatiškosios Margionių kaimo dainininkės.

Įspūdingą Varėnos krašte, miškingose Merkinės apylinkėse, Zakavolių kaime gyvenančio juodosios keramikos meistro Petro Pretkelio sukurtą juodosios keramikos taurę meras įteikė daugiausia grybų radusiai grybautojų komandai „Dzūkuciai“. Dailiomis to paties meistro sukurtomis taurėmis buvo apdovanoti antros vietos laimėtojai „Krembliai“ ir trečios – „Margionių marcos“. Prizas įteiktas jauniausiajai čempionato dalyvei Viltei Kielaitei iš „Rinkcinių“ komandos, vyriausiajam dalyviui Kaziui Paškauskui iš „Giminių“ komandos. „Šmaikščiausios komandos“ nominaciją gavo komanda „Seliavos grybų pataluose“. „Krembliai“ buvo apdovanoti dar dviem prizais – už tai, jog surinko daugiausia baravykų ir už didžiausią baravyką.

Grybavimo čempionato dalyviams gražias dzūkiškas dainas dainavo Margionių kaimo dainininkės, Matuizų folkloro ansamblis „Verbena“, nuotaikingai grojo kapela iš Trakų rajono.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:49
08:58
00:42

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min