Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 16d. 20:20

Grybų viensėdyje hipiškas festivalis švenčia pusę amžiaus nuo „Meilės vasaros“

Grybų viensėdyje hipiškas festivalis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Grybų viensėdyje hipiškas festivalis

„Summer of love“ – prieš 50 metų vykęs fenomenalus socialinis reiškinys. Taip vadinosi hipių judėjimo pradžia, į San Franciską sukvietusi šimtus tūkstančių pirmųjų gėlių vaikų. Bendraminčiams Lietuvoje kilo mintis šia proga surengti hipių susibūrimą, kurį pavadino „Magick Gathering“. Jis jau vyksta vos už kelių kilometrų nuo Švenčionėlių. Hipiai čia šėls iki savaitės pabaigos.

Iš tiesų keista – kaip gimė šis visiškai naujas festivalis? Ar dar ne visi pinigai už visą muziką paimti? Ar mažai laisvų scenų jauniems kūrybingiems atlikėjams? Tiesą sakant, komercijos čia nedaug. Gal dėl to ir sutraukį pačius tikriausius hipius, kurie neišvyko į pasaulinius sambūrius. Apie kai kuriuos iš jų – kitą kartą.

Nuvykus į vietą, Grybų viensėdyje vykstantį festivalį „Magick Gathering“, protas ūmai nušvinta. Gali išgirsti daugybę stiprių nuomonių, iš kurių susidarai tą tikrąją – savo.

Žodį „gathering“ panašių festivalių rengėjai dažnai naudoja. Jis reiškia susibūrimą, sambūrį, nes paprastai tai nėra koncertas.

Taip, čia yra kviestinių atlikėjų, tačiau groti ir dainuoti gali kiekvienas. Taip pat kiekvienas gali užsiimti kuo panorėjęs.

Kiekvieną dieną vyksta mokymai ir užsiėmimai. Kažkas poras moko įvairių pratimų, kurie ne tik iš šalies gražiai atrodo, tačiau ir gerina sveikatą.

Kažkas verda tikrą prieskonių arbatą. Dar kitur žmonės mokosi gaminti natūralius smilkalus ir sapnų gaudykles. O gal pats moki ką nors išskirtinio ir nori tuo pasidalinti?

Nuogaliai? Kol kas tokių labai nedaug, tačiau juk kiekvienas po drabužiais esame nuogas.

Grybų viensėdis – simboliška, bet tai paskutinis dar sovietų sąjungoje sugriautas dvaras. Čia stovėjęs svirnas dabar puošia Rumšiškių liaudies buities muziejų.

Keletas vandens telkinių, daug atskirų erdvių, banguotas reljefas – viskas idealiai tinka jaukiam ir tikram „gathering“, kuriame galima vienu metu užsiimti daugybe veiklų.

Nuogaliai? Kol kas tokių labai nedaug, tačiau juk kiekvienas po drabužiais esame nuogas. Kartais norisi nusimesti nuo savęs viską, kas riša su vartotojišku pasauliu? Pirmyn – čia nuogybė yra laisvė, o ne ištvirkimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min