Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Guminėmis kulkomis, įtariama, sužalotas riaušių prie Seimo dalyvis bylinėjasi su pareigūnais

Mitingas ir riaušės prie Seimo sausio 16 d.
A.Opulskio ir K.Juškos nuotr. / Mitingas ir riaušės prie Seimo sausio 16 d.
Šaltinis: BNS
0
A A

Guminėmis kulkomis, kaip įtariama, pareigūnų pernai per sausio 16-osios riaušes sužalotas ir dėl to darbą praradęs vilnietis pateikė teisme 300 tūkstančių litų ieškinį valstybei.

Tolimųjų reisų vairuotoju dirbęs 33 metų vilnietis Jevgenijušas Tomaševskis – vienintelis praėjusių metų sausio 16-osios įvykių prie Seimo dalyvis, kuris dėl patirtų sužalojimų kreipėsi į teismą, rašo „Lietuvos rytas“.

Jis neteko akies, be to, pareigūnų paleistos kulkos sužalojo koją ir krūtinę.

Vaizdo medžiagoje, kuri buvo pateikta Vilniaus apygardos administraciniam teismui, užfiksuota, kad J.Tomaševskis buvo šalia tų asmenų, kurie į Seimo rūmus ir pareigūnus svaidė akmenis bei kitokius daiktus.

Greta stovintis vyras buvo išsitraukęs pistoletą ir iš jo iššovė. Tačiau vaizdo įraše nėra užfiksuota, kad pats J.Tomaševskis būtų pažeidęs tvarką, todėl jam įtarimai nebuvo pateikti.

Be 300 tūkst. litų siekiančios moralinės žalos, vilnietis iš valstybės nori prisiteisti 1 192 litus už gydymą ir vaistus.

J.Tomaševskio pareiškimą Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėja apie pusę metų.

Pirmadienį teisme nepasirodė policijos Kriminalistinių tyrimų centro ekspertas, kuris turėjo pateikti išvadas, kokios kulkos sužalojo vilnietį ir iš kokio atstumo šauta. Įtariama, kad į J.Tomaševskį pataikė šoviniai, kuriuose yra guminiai šratai.

Vilniaus vyriausiojo policijos komisariatoTteisės poskyrio viršininkas Leandras Pocius įsitikinęs, kad J.Tomaševskio reikalavimas valstybei atlyginti žalą – nepagrįstas.

Iš nukentėjusiojo žaizdų išimti šratai buvo tokios pat spalvos kaip naudoti pareigūnų.

Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato Teisės poskyrio viršininkas Leandras Pocius įsitikinęs, kad J.Tomaševskio reikalavimas valstybei atlyginti žalą – nepagrįstas.

Anot pareigūno, yra įsiteisėjusi teismo nutartis, kurioje konstatuota, kad policijos veiksmai, panaudoti prieš riaušėse dalyvavusius asmenis, buvo teisėti.

„J.Tomaševskis ilgą laiką buvo šalia aktyviausių riaušininkų ir dėl to nukentėjo. Kiekvienas žmogus, tądien buvęs prie Seimo ir pamatęs, kad kai kurie asmenys pradėjo daužyti valstybės turtą ir priešintis pareigūnams, turėjo susiprasti ir trauktis iš šios vietos“, – aiškino policijos teisininkas.

Rugsėjį Vilniaus 2-asis apylinkės teismas po kelių mėnesių pertraukos vėl pradės nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 29 vyrai kaltinami riaušių organizavimu ir dalyvavimu jose.

Teismas jau apklausė minią tramdžiusius policijos pareigūnus ir kai kuriuos liudytojus. Rudenį prasidės nukentėjusiųjų apklausos.

Vien Seimo kanceliarija protesto akcijos dalyviams yra pateikusi didesnį nei 200 tūkst. litų ieškinį.

Praėjusių metų sausio 16-ąją buvo išdaužti 42 Seimo langai, apgadinti šalia stovintys automobiliai, nukentėjo ir policijos transportas.

Vilniaus apygardos prokuratūra nebaigė dar vieno ikiteisminio tyrimo, po kurio ketinama pareikšti įtarimus dar kelioms dešimtims asmenų, kurių tapatybė nustatyta vėliau.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min