Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 17d. 20:57

Pacientė nepamatė erkės, o gydytoja – ligos: dabar jauna moteris negali nė atsigerti

Erkė
123RF.com nuotr. / Erkė

Siekiant kuo greičiau įveikti ligą, pirmiausia būtina ją laiku diagnozuoti. Deja, šiandien 42 metų akmeniškę erkinis encefalitas jau paveikė labai stipriai. Moteris negali pati pavalgyti, atsigerti, sunkiai kalba, sako artimieji. Dėl to, jų teigimu, kalti Naujosios Akmenės gydytojai, laiku nediagnozavę ligos. Šie atsako, kad gydymas, turint omeny, kad pati moteris neigė įkandimą, buvo tinkamas.

Į 15min redakciją kreipėsi pacientės dukra, norėdama pasidalinti mamos istorija. Jos teigimu, Naujosios Akmenės poliklinikos medikai netinkamai atliko savo darbą. Esą dėl to pašnekovės mama turi kovoti su erkinio encefalito sukeltomis pasekmėmis. O jos gali būti labai skaudžios.

Jeigu būtume laiku pastebėję, tokių pasekmių nebūtų buvę, sakė medikai.

Vaistai nuo Laimo ligos – esą profilaktikai

Anot skaitytojos, mama jau kurį laiką skundėsi silpnumu, aukšta temperatūra, pykinimu. Nuėjusi pas šeimos gydytoją, ji sulaukė pasiūlymo pasidaryti kraujo tyrimą. Šis nieko ypatingo neparodė. Gydytoja išrašė antibiotikų.

Pasak pacientės dukros, praėjus savaitei situacija nepagerėjo – netgi pablogėjo. Moteris vėl kreipėsi į medikus ir gavo siuntimą apsilankyti LOR kabinete, moteriai esą peršvietė plaučius.

Skaitytojos teigimu, tuomet šeimos daktarė mamai pasiūlė gerti vaistus nuo Laimo ligos, nes esą kraujo tyrimų rezultatai nėra visiškai išsamūs. Pacientės dukrą labai nustebino medikės paaiškinimas, kodėl buvo skirti būtent tokie vaistai.

123rf.com nuotr./Vaistai
123rf.com nuotr./Vaistai

„Sakiau, kaip jūs galite išrašyti vaistus nuo Laimo ligos neturėdama jokių atsakymų. Atsakė, kad čia profilaktiškai. O jeigu tie antibiotikai, vaistai būtų dar labiau pakenkę mano mamai esant tokiai ligai?“ – klausė dukra.

Kaip paaiškėjo, moteriai iš tiesų buvo erkinis encefalitas. Tą ji sužinojo tik praėjusį šeštadienį, kai pablogėjus žmonos sveikatai vyras iškvietė greitąją pagalbą ir medikai pasidomėjo tyrimų rezultatais. Jie parodė užkrėtimą.

Nuvykusi į Šiaulius šeima išgirdo dar vieną liūdną žinią. Liga progresavusi, gydymas galėjo būti pradėtas dar prieš 3 savaites.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vienintelė apsauga nuo erkinio encefalito – skiepai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vienintelė apsauga nuo erkinio encefalito – skiepai.

Skaitytojos teigimu, dėl to iš dalies yra kalta ir jos mama, nes pirmosiomis dienomis bandė gydytis pati, tačiau, kita vertus, pas gydytojus ji visgi nuėjo.

„Jeigu matai, kad kraujo tyrimai geri, priverstinai siųsk tirtis dėl erkės, kaip galima klausti, nori ar nenori, gali ar negali. Negalima manyti, kad žmogui viskas gerai, negalima delsti. Be to, rašyti vaistus ir spėlioti, kokia liga. Profilaktiškai skirti vieną vaistą ar kitą. Taip negali būti.

Medikai sako: lauk, lauk. Laukiam atsakymo. Kraujo tyrimą darė 2–3 dienas. Vėl laukti. Kraujas gerai, tada ateikit lašinę pastatysim. Tada pagerkite vaistukų, tada dar kas. Taip ir susidėjo laikas“, – teigia pacientės dukra.

Iš gydytojų Šiauliuose ji sako išgirdusi, kad šiandien encefalitas yra išplitęs, pasekmės mamai gali būti „labai stiprios“.

„Jeigu būtume laiku pastebėję, tokių pasekmių nebūtų buvę, sakė medikai“, – guodžiasi dukra ir priduria, kad apie erkės įkandimą mama nė nežinojo.

Labai pagyriau daktarę už jos gerą darbą.

Anot skaitytojos, šiuo metu mama guli ligoninėje, negali pati atsigerti vandens, pavalgyti, jaučia nugaros, galvos skausmus.

Moteris įkandimą neigė

Medikai savo kaltės neįžvelgia – netgi atvirkščiai. VšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė vyriausioji gydytoja Vaida Sungailienė teigė, kad moterį gydžiusią medikę pagyrė už gerą darbą.

Direktorės teigimu, į medikus pacientė kreipėsi rugsėjo 6 dieną – skundėsi gerklės skausmais, temperatūra. Gydytoja paskyrė visus reikalingus tyrimus ir antibiotiką doksicikliną. Kartu paklausė apie erkę, bet pacientė įkandimo galimybę atmetė.

„Daktarė iš pat pradžių galvojo, kad yra erkė. Paklausė apie tai – pacientė sakė, kad tikrai nebuvo įsisiurbusi. Medikė knygutėje yra netgi pabraukusi, kad pacientė erkę neigia“, – sako V.Sungailienė ir pridėjo, kad iškart po apžiūros moteriai buvo pasiūlyta pasiimti nedarbingumo lapelį, bet ši atsisakė.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Naujoji Akmenė
Alvydo Januševičiaus nuotr./Naujoji Akmenė

Pasak sveikatos priežiūros įstaigos vadovės, pacientė kitąsyk atėjo rugsėjo 11 dieną – toliau skundėsi panašiais simptomais, sakė, kad ūžia galva. Kadangi atsirado sinusito požymių, gavo siuntimą pas LOR gydytoją ir neurologą. Esą šeimos gydytoja vis dar neatsisakė minties dėl erkės. Papildomai buvo skirti kraujo tyrimai dėl Laimo ligos ir erkinio encefalito.

Apžiūrėjęs moterį neurologas išrašė siuntimą pas vidaus ligų gydytoją, o šis nusprendė perduoti moterį infekcionistui, taip pat pastatyti lašinę ir tęsti gydymą antibiotikais.

Šiemet nuo erkinio encefalito mirė trys žmonės.

Pasak V.Sungailienės, netiesa, kad šeimos gydytojas skyrė papildomus vaistus nuo Laimo ligos profilaktikai. Jos teigimu, tai tas pats doksiciklinas, kuris buvo paskirtas ir gydymo pradžioje. Vyr.gydytojos tikinimu, vaistas naudojamas ir gerklės paraudimams, kai karščiuojama, ir Laimo ligos gydymui.

Anot direktorės, moteris buvo stebima, jos sveikata neblogėjo. O kraujo tyrimų atsakymai įstaigą turėjo pasiekti pirmadienį.

Dienraščio „15 minučių“ nuotr./Medikas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr./Medikas

Visgi pacientė, esą sužinojusi tyrimų rezultatus anksčiau, šeštadienį, išvyko gydytis į Šiaulius. Nuo to laiko žinių apie moterį esą vietos poliklinika nebeturi.

Klausiama, kodėl bloga žinia pacientei nebuvo pranešta dar penktadienį, V.Sungailienė teigė, kad tuomet rezultatų dar neturėjo.

„Penktadienį nežinojome, galbūt buvo žinomi po darbo“, – sakė ji.

Pasak vyriausiosios gydytojos, šioje situacijoje šeimos gydytoja puikiai atliko savo darbą.

„Nematome jokios savo klaidos ir labai pagyriau daktarę už jos gerą darbą“, – tikino įstaigos vadovė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiemet nuo erkinio encefalito mirė trys žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min