Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2009 12 21

Gydytojai kitais metais rengiasi streikuoti

Sveikatos apsaugos ministerijos norima įgyvendinti sveikatos reforma nepatenkinti gydytojai, neradus susitarimo su Vyriausybe, ketina kitais metais surengti visuotinį streiką. Medikai nepatenkinti, kad reforma vykdoma nepagrindus jos ekonomiškai.
Liutauras Labanauskas
Liutauras Labanauskas / Organizatorių nuotr.

Gydytojai tvirtina, kad nuo sausio 1 d. pradėjus vykdyti neapgalvotą reformą medikai ne tik nepajėgs priimti visų pacientų, jiems taip pat mažės atlyginimai, o pacientams teks mokėti didesnes priemokas už kompensuojamuosius vaistus.

„Garsiai reklamuojama Sveikatos apsaugos sistemos reforma vykdoma nesilaikant teisės aktų ir dangstoma užsienio ekspertų išvadų ištraukomis, – sako Lietuvos Gydytojų Sąjungos (LGS) prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. – Todėl gydytojai atsisako prisiimti atsakomybę už taip vykdomos reformos pasekmes. Deja, jau priimtas Vyriausybės nutarimas „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos patvirtinimo", kuriuo reforma palaiminta.“Jei diskusija nebus pradėta, mes ruošiamės streikuoti. Greičiausiai, tai būtų daroma vasario viduryje, – sakė Liutauras Labanauskas
 

LGS prezidento teigimu, SAM iš Pasaulio banko ekspertų išvadų išrinko tik tuos teiginius, kuriais galima pateisinti planuojamą reformą. Be realių ekonominių paskaičiavimų, be išplėstinio reformos poveikio vertinimo analizės ir pacientų srautų nustatymo, tik populistinėmis deklaracijomis paremta reforma neturėjo būti tvirtinama Vyriausybės. Reformai tobulinti siūlymus teikė visos suinteresuotos institucijos, tarp jų – Seimo nariai ir specialistai, tačiau į juos atsižvelgta nebuvo.

Nebepriims pacientų?

L.Labanausko tvirtinimu, LGS siekia susėsti bendrai diskusijai su Vyriausybės bei Prezidentūros atstovais ir įtikinti juos, kad prieš imantis veiksmų, reikia juos pagrįsti ekonomiškai. „Jei diskusija nebus pradėta, mes ruošiamės streikuoti. Greičiausiai, tai būtų daroma vasario viduryje“, – sakė L.Labanauskas.

Jo tvirtinimu, medikai iš anksto perspėtų pacientus apie tai, kokių paslaugų jie neteiks streiko metu.

Už vaistus teks mokėti daugiau

LGS taryba išanalizavo Sveikatos apsaugos ministerijos ketinimus pradėti grupuoti panašaus terapinio poveikio ir saugumo vaistinius preparatus, kurie gali būti keičiami vieni kitais. Tokiu atveju vaisto kompensavimo lygis bus nustatomas pagal pigiausią konkrečios grupės vaistą, o tai reiškia, kad priemokos už daugelį kompensuojamų vaistų itin padidės. Šis valdininkų sprendimas apsunkins gydytojų darbą, nes jiems teks ne tik pacientų skundai dėl pabrangusių vaistų, bet ir papildomas darbas iš naujo parenkant gydymą negalintiems įpirkti vaistų.

„Mes suprantame ir pritariame pastangoms efektyviai naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas, tačiau šis sprendimas ne tik užkraus ant pacientų pečių papildomą ekonominę naštą per sunkmetį, bet ir gali sukelti pavojų jų sveikatai ar net gyvybei. Be to, žinoma, kad vaistai yra labai skirtingi ir vienas svarbiausių gydytojams tenkančių uždavinių – parinkti tinkamiausią vaistą konkrečiam pacientui. SAM Vaistų prieinamumo gerinimo plano nuostatos, neleisiančios skirti konkretaus preparato, prieštarauja pačiam gydymo suvokimui ir paneigia mūsų, kaip šios srities profesionalų, reikalingumą,“ – piktinosi nauja tvarka prof. L. Labanauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius