Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 18d. 11:24

Gydytojų bendruomenė sunerimusi dėl numatomų mažinti algų

Medikai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Medikai

Vyriausybės planai mažiausiai dešimtadaliu apkarpyti biudžetinių įstaigų darbuotojų algas sukėlė nerimą gydytojams.

Trečiadienį Lietuvos gydytojų sąjunga kreipėsi į šalies premjerą Andrių Kubilių ir finansų ministrą Algirdą Šemetą dėl gydytojų, dirbančių biudžetinėse įstaigose. Taip pat – į Sveikatos apsaugos ministeriją ir į Seimo sveikatos reikalų komitetą su prašymu palaikyti gydytojus šioje situacijoje.

LGS vadovo nuomone, Vyriausybė, net ir taupydama, neturi pamiršti teisingumo bei solidarumo principų ir, jei juos taiko skaičiuodama mokesčius, turėtų juos taikyti ir nustatydama koeficientus.

Pagal Vyriausybės ir profesinių sąjungų 2005 gegužės 3 d. susitarimą „Dėl medikų atlyginimų kėlimo“ biudžetinėse įstaigose dirbantiems gydytojams algos nebuvo pakeltos, o dabar norima mažinti ir esamas. Tai ypač skaudžiai atsilieps vienos srities specialistams, tokiems kaip teismo ekspertai, sporto medicinos gydytojai, priklausomybių ligų specialistai ir kt. Šių medikų atlyginimų koeficientas yra labai mažas, todėl jei jis bus sumažintas dar 10 proc., gydytojų algos gali nebesiekti ir minimalaus atlyginimo.

„Kai kurie siauros specializacijos gydytojai pagal savo turimas licencijas gali dirbti tik biudžetinėse įstaigose, – sako Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. – Taip reikalingi specialistai, paaukoję gyvenimą savo darbui, negalės gauti net pragyvenimą užtikrinančio atlyginimo.“ LGS prezidentas ypač susirūpinęs, kad gydytojai pradės ieškoti darbo kitur: „Ką darys valstybinės įstaigos, netekusios medikų, pvz., teismo ekspertų – kas atliks ekspertizes?“

LGS vadovo nuomone, Vyriausybė, net ir taupydama, neturi pamiršti teisingumo bei solidarumo principų ir, jei juos taiko skaičiuodama mokesčius, turėtų taikyti ir nustatydama koeficientus. „Taupyti reikia ne tų, kurie jau šiandien yra ant skurdo ribos, sąskaita“, – įsitikinęs prof. L. Labanauskas.

2008 m. lapkričio mėnesį vykusiame LGS XIII suvažiavime buvo paskelbta rezoliucija, kurioje aiškiai suformuluota, kad reikia užtikrinti biudžetinėse įstaigose dirbančių medikų atlyginimų dydį tokį, koks yra bendras Lietuvos gydytojų atlyginimo vidurkis, t. y. apie 3700 litų (Valstybinės ligonių kasos 2008 m. duomenimis). „Rezoliucijos tekstas pasiekė Vyriausybę ir ji įtraukė visus punktus į savo programą, todėl dabar turi būti laikomasi šių nuostatų“, – pabrėžia LGS prezidentas.

Jis taip pat neatmeta galimybės Lietuvos gydytojų sąjungai prisijungti prie kitų biudžetinių įstaigų profsąjungų, jei jos nutars į Vyriausybės planus reaguoti viešais protestais, teigiama pranešime spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min