Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 11d. 16:40

Gydytojų sąjunga: gydymo įstaigų vadovų atlyginimas turi būti siejamas su konkrečiais veiklos rezultatais

Prof. Liutauras Labanauskas
LGS nuotr. / Prof. Liutauras Labanauskas

Praeitą savaitę Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) vadovas Antanas Matulas pranešė, kad SRK, reaguodama į žiniasklaidos pranešimus dėl kai kurių ligoninių vadovų nepagrįstai didelius atlyginimus, siūlysiąs įstatymu arba Vyriausybės nutarimu nustatyti jų atlyginimus atsižvelgiant į įstaigos pajamas, lovų skaičių, darbuotojų skaičių ir kitus rodiklius.

 Lietuvos gydytojų sąjungą (LGS) nustebino tokia pavėluota politikų reakcija, nes LGS dar 2001 m. XI suvažiavime išsakė mintį, jog gydymo įstaigų vadovų darbas ir atlyginimas turi būti susieti su konkrečiais veiklos rezultatais.

„Paradoksalu, bet kai mes tūkstančius kartų beldėmės į politikų duris su pasiūlymais susieti gydymo įstaigų vadovų darbo užmokestį su vidutiniu įstaigoje dirbančiųjų atlyginimų vidurkiu ir realiais veiklos rezultatais – niekas mūsų negirdėjo, – sako LGS prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. – Beje, šis klausimas buvo paliestas ir pernai Pasaulio Banko (PB) ekspertų, kurių išvadomis paremta dabartinė sveikatos apsaugos sistemos reforma. Susidaro įspūdis, kad politikai net iš PB siūlymų ima tik tai, kas jiems paranku, palikdami popieriuje eilutes, kuriose siūlomi realūs pokyčiai.“

Todėl dabartinė politikų reakcija, prof. L. Labanausko nuomone, atrodo kaip populistinis flirtas su žiniasklaida, norint užsidėti „politinius pliusus“. „Aišku, geriau vėliau, negu niekad – gydymo įstaigų vadovų atlyginimai viešai paskelbti tinkamu laiku, mat kaip tik šiuo metu vadovai vėl graudina darbuotojų kolektyvus, kad atlyginimais reikia gelbėti gydymo įstaigų gerovę. Sveikatos sistemos darbuotojai, aukodami dalį savo uždarbio, iki šiol jau rėmė sveikatos sistemą, todėl šįsyk, tikimės, pavyzdį parodys ir jų vadovai”, – sako LGS prezidentas.

Prof. L. Labanauskas teigia, kad reikėtų atsisakyti sveikatos sistemoje vyriaujančios sovietinės tradicijos, kai gydymo įstaigų vadovai buvo samdomi „iki gyvos galvos“. Pasak jo, demokratinėje ES šalyje taip neturėtų būti: gydymo įstaigos steigėjas turėtų su vadovu sudaryti terminuotą darbo sutartį, nustatyti uždavinius, kuriuos per atitinkamą laikotarpį vadovas turi įvykdyti, tik tuomet ligoninių ir poliklinikų darbas bus efektyvus. Tiesa, dabar savivaldybės, skelbdamos konkursus vyriausiojo gydytojo pareigoms užimti, nurodo kandidatams pristatyti programą, kurią jie numato vykdyti gydymo įstaigoje. Tačiau, vos tik naujasis vadovas pradeda darbą, programa iš karto visų pamirštama.

Dienraščio „Respublika” teigimu, “kai kurie poliklinikų vadovai per mėnesį gali gauti ir apie 20–25 tūkst. litų”.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min