Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gynybos finansavimo didinimas: skubėti ar palaukti?

Pratybų akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lietuvos karys
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Seimo nariui Vytautui Gapšiui raginant neskubėti didinti išlaidas gynybai, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir konservatorė Rasa Juknevičienė tvirtina, kad didinti finansavimą reikia.

„Dabar karštligiškai bandoma, prieš rinkimus ar ne, pasidaryti viešuosius ryšius ir pasakyti, kad mes 130 mln. Lt padidinsime ir nelabai aišku, kam skirsime, greičiausiai – pravalgysime, galbūt padidinsime vieną kitą algą. Tai nieko nepakeis. Didinti krašto apsaugos biudžetą reikia, bet jį didinti reikia suplanuotai – nuo kitų metų“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė V. Gapšys.

Pasak jo, išlaidų didinimą reikėtų pradėti planuoti šiais metais, susitarti politiniame lygmenyje ir tik kitais metais jas keli. „Susiplanuokime kitiems metams biudžetą, jeigu reikia, ir didesnį. Tada mes padarysime protingus įsigijimus. Šiemet per kelis mėnesius mes jau nieko nepakeisime.“

J. Olekas pabrėžia, kad pinigų tikrai reikia, o jie būtų skiriami ginkluotei, šaudmenims, pratyboms.

J. Olekas pabrėžia, kad pinigų tikrai reikia, o jie būtų skiriami ginkluotei, šaudmenims, pratyboms: „Papildomų lėšų poreikis mums yra, dėl to ir kreipėmės į Finansų ministeriją. Reikia finansuoti ir mūsų pačių pajėgumus, kadangi jie buvo nustekenti per praėjusios Vyriausybės metus, mažinant finansavimą krašto apsaugai. Turime ir naujus iššūkius dabartinėje situacijoje – mūsų gaunamai partnerių paramai, bendroms pratyboms reikia papildomų lėšų“.

Pasak R. Juknevičienės, 100 mln. litų, kuriais siūloma didinti išlaidas gynybai, Lietuvos biudžetui nėra labai dideli pinigai.  „Valstybės kaip tokios išlikimas turėtų būti nediskutuotinas prioritetas. Neturėtų būti supriešinama pensijos su gynyba. Gynybai reikia pasiekti tokį lygį, kuris turi būti nediskutuotinas: tai yra minimumas, kurį turime skirti“, – laidoje teigė R. Juknevičienė.

Jos teigimu, jei socialdemokratai būtų už gynybos finansavimo didinimą, opozicija juos paremtų. „Žinoma, paremsime. Man tik keista, kad Darbo partijos atstovai visiškai skirtingai elgiasi. Gapšys juk visiškai nesusipažinęs – jis nežino kaip ta kariuomenė veikia ir gyvena. Tie „darbiečiai“, kurie dirba Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, absoliučiai nekelia to klausimo – reikia ar nereikia (didinti – red.). Žinoma, kad reikia.“

R.Šadžius pasakė, kad finansavimas pakankamas

Reaguodamas į Rusijos veiksmus Ukrainoje, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ragina dar šiemet išlaidas gynybai padidinti bent 100 mln. litų.
 
Tačiau finansų ministras Rimantas Šadžius ketvirtadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams tvirtino, kad „Krašto apsaugos finansavimas yra pakankamai didelis", o didinti jį dar šiemet būtų galima nebent keliais milijonais Privatizavimo fondo lėšomis.
 
Šiais metais biudžete šalies gynybai numatyta skirti 981 mln. litų. Tai sudaro apie 0,8 proc. bendrojo vidaus produkto. Pagal šį rodiklį Lietuva yra priešpaskutinė NATO. Sąjungininkai ne kartą ragino Lietuvą geriau finansuoti krašto apsaugą.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min