TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvenantieji su ŽIV ir AIDS ieško visuomenės supratimo bei tolerancijos

Šventės iniciatoriai ir pagalbininkai įsitikinę, jog apie ŽIV/AIDS su jaunimu reikia kalbėti muzikos kalba.
D.Grikšaitės-Liatukienės nuotr. / Šventės iniciatoriai ir pagalbininkai įsitikinę, jog apie ŽIV/AIDS su jaunimu reikia kalbėti muzikos kalba.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje Tolerancijos diena bus švenčiama pozityviai.

„Nebenorime visuomenės gąsdinti ŽIV/AIDS grėsme. Tokie pareiškimai davė tik vieną rezultatą – ŽIV/AIDS paliestieji tapo tarsi baubu visuomenėje. Norime kalbėti taip, jog žmonės išgirstų, kad šios diagnozės galima išvengti. Na, o jeigu kam nors vis dėlto tenka patirti šį išbandymą, jis neturėtų jaustis atstumtuoju. Jis turi būti suprastas ir priimamas, kaip lygiavertis visuomenės narys“, - sako Asociacijos „Pozityvus gyvenimas“ vadovas Jurgis Andriuška.

Būtent ši nevyriausybinė organizacija, vienijanti su ŽIV/AIDS gyvenančiuosius bei jų artimuosius, rugpjūčio 14-ąją Klaipėdoje rengia Tolerancijos šventę. Pirmąkart uostamiestyje vyksiančiame renginyje į ŽIV/AIDS bus bandoma pažvelgti kitu kampu, t.y. pozityviai: negąsdinant visuomenės, o informuojant apie amžiaus rykšte vadinamą susirgimą ir būdus jo išvengti. Koncerte-socialinėje akcijoje sutiko dalyvauti žinomi Lietuvos atlikėjai: Česlovas Gabalis, Mino, grupė „Širdelės“, Ruslanas Kirilkinas, Valdas. Į sceną su savo kūrybos dainomis žengs ir ŽIV/AIDS paliestieji,  vakarą vainikuos specialiai į renginį atvykstančio DJ iš Austrijos Andi Miko programa.

Pirmieji žingsniai į šį sumanymą buvo žengti dar praėjusiais metais, kuomet 6-iose Europos šalyse buvo įgyvendintas sėkmės ir visuomenės dėmesio sulaukęs projektas „Pozityvus menas“. Jo dalyviai – ŽIV/AIDS paliestieji bei garsiausios Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Lietuvos, Ukrainos, Uzbekistano scenos žvaigždės – įrašė dainų albumą. Dalis jų nuskambės ir Klaipėdoje.
 

D.Grikšaitės-Liatukienės nuotr./Tolerancijos šventę ves ir joje dainuos atlikėjas Mino.
D.Grikšaitės-Liatukienės nuotr./Tolerancijos šventę ves ir joje dainuos atlikėjas Mino.


„Labai norėjome į Lietuvą sukviesti visą žvaigždyną – Ani Lorak iš Ukrainos, Anne Veski iš Estijos, lietuvius atlikėjus Rūtą Ščiogolevaitę ir Česlovą Gabalį, Zijodą iš Uzbekistano. Deja, ne visiems pavyks atvykti į Klaipėdą, bet vis tiek labai džiaugiamės, kad atlikėjų, palaikančių Tolerancijos visuomenėje idėją, būrys auga. Jų palaikymas sustiprins ir pirmąkart į didžiąją sceną žengsiančių mūsų organizacijos narių dvasią“, – sako vienas iš šio projekto dalyvių Jurgis Andriuška.

Koncertas-socialinė akcija „Tolerancijos šventė“ rugpjūčio 14-ąją nuo 17 val. prasidės aikštėje prie burlaivio „Meridianas“. Koncertą ves Mino. Renginyje Raudonojo Kryžiaus savanoriai dalins informacinę medžiagą, suvenyrus, bus renkamos aukos ŽIV/AIDS paliestiesiems bei jų šeimoms remti. Pats renginys – nemokamas.

Statistikos duomenys rodo, jog ŽIV/AIDS problematika Klaipėdai – itin aktuali. Iki š.m. liepos 1 d. Lietuvoje diagnozuoti 1497 ŽIV atvejai (1253 vyrams, 244 moterims), AIDS – 221. Pagal infekcijos paplitimą Klaipėdos apskritis lieka pirmojoje vietoje – čia gyvena 449 ŽIV infekuotieji, Vilniaus apskrityje – 281, Kaune – 91.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min