Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvenantieji su ŽIV ir AIDS ieško visuomenės supratimo bei tolerancijos

Šventės iniciatoriai ir pagalbininkai įsitikinę, jog apie ŽIV/AIDS su jaunimu reikia kalbėti muzikos kalba.
D.Grikšaitės-Liatukienės nuotr. / Šventės iniciatoriai ir pagalbininkai įsitikinę, jog apie ŽIV/AIDS su jaunimu reikia kalbėti muzikos kalba.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdoje Tolerancijos diena bus švenčiama pozityviai.

„Nebenorime visuomenės gąsdinti ŽIV/AIDS grėsme. Tokie pareiškimai davė tik vieną rezultatą – ŽIV/AIDS paliestieji tapo tarsi baubu visuomenėje. Norime kalbėti taip, jog žmonės išgirstų, kad šios diagnozės galima išvengti. Na, o jeigu kam nors vis dėlto tenka patirti šį išbandymą, jis neturėtų jaustis atstumtuoju. Jis turi būti suprastas ir priimamas, kaip lygiavertis visuomenės narys“, - sako Asociacijos „Pozityvus gyvenimas“ vadovas Jurgis Andriuška.

Būtent ši nevyriausybinė organizacija, vienijanti su ŽIV/AIDS gyvenančiuosius bei jų artimuosius, rugpjūčio 14-ąją Klaipėdoje rengia Tolerancijos šventę. Pirmąkart uostamiestyje vyksiančiame renginyje į ŽIV/AIDS bus bandoma pažvelgti kitu kampu, t.y. pozityviai: negąsdinant visuomenės, o informuojant apie amžiaus rykšte vadinamą susirgimą ir būdus jo išvengti. Koncerte-socialinėje akcijoje sutiko dalyvauti žinomi Lietuvos atlikėjai: Česlovas Gabalis, Mino, grupė „Širdelės“, Ruslanas Kirilkinas, Valdas. Į sceną su savo kūrybos dainomis žengs ir ŽIV/AIDS paliestieji,  vakarą vainikuos specialiai į renginį atvykstančio DJ iš Austrijos Andi Miko programa.

Pirmieji žingsniai į šį sumanymą buvo žengti dar praėjusiais metais, kuomet 6-iose Europos šalyse buvo įgyvendintas sėkmės ir visuomenės dėmesio sulaukęs projektas „Pozityvus menas“. Jo dalyviai – ŽIV/AIDS paliestieji bei garsiausios Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Lietuvos, Ukrainos, Uzbekistano scenos žvaigždės – įrašė dainų albumą. Dalis jų nuskambės ir Klaipėdoje.
 

D.Grikšaitės-Liatukienės nuotr./Tolerancijos šventę ves ir joje dainuos atlikėjas Mino.
D.Grikšaitės-Liatukienės nuotr./Tolerancijos šventę ves ir joje dainuos atlikėjas Mino.


„Labai norėjome į Lietuvą sukviesti visą žvaigždyną – Ani Lorak iš Ukrainos, Anne Veski iš Estijos, lietuvius atlikėjus Rūtą Ščiogolevaitę ir Česlovą Gabalį, Zijodą iš Uzbekistano. Deja, ne visiems pavyks atvykti į Klaipėdą, bet vis tiek labai džiaugiamės, kad atlikėjų, palaikančių Tolerancijos visuomenėje idėją, būrys auga. Jų palaikymas sustiprins ir pirmąkart į didžiąją sceną žengsiančių mūsų organizacijos narių dvasią“, – sako vienas iš šio projekto dalyvių Jurgis Andriuška.

Koncertas-socialinė akcija „Tolerancijos šventė“ rugpjūčio 14-ąją nuo 17 val. prasidės aikštėje prie burlaivio „Meridianas“. Koncertą ves Mino. Renginyje Raudonojo Kryžiaus savanoriai dalins informacinę medžiagą, suvenyrus, bus renkamos aukos ŽIV/AIDS paliestiesiems bei jų šeimoms remti. Pats renginys – nemokamas.

Statistikos duomenys rodo, jog ŽIV/AIDS problematika Klaipėdai – itin aktuali. Iki š.m. liepos 1 d. Lietuvoje diagnozuoti 1497 ŽIV atvejai (1253 vyrams, 244 moterims), AIDS – 221. Pagal infekcijos paplitimą Klaipėdos apskritis lieka pirmojoje vietoje – čia gyvena 449 ŽIV infekuotieji, Vilniaus apskrityje – 281, Kaune – 91.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min