Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 13d. 16:45

Gyvenantys užsienyje galės pasirinkti, kaip bus tvarkomas jų palikimas

Rašymas
123rf.com / Rašymas

Užsienyje gyvenantys lietuviai ir kitų ES šalių piliečiai turės teisę pasirinkti, pagal kurios šalies įstatymus bus tvarkomas jų palikimas. Tokiam teisės aktui antradienį pritarė Europos Parlamentas (589 balsai už, 21 prieš, 79 susilaikė).

Naujuoju reglamentu siekiama lengviau išspręsti palikimo klausimus ir išvengti ginčų, kai į procesą įtrauktos kelios ES šalys. Jame būtų aiškiai nurodyta, kurios ES valstybės teisinė sistema taikytina.

Paveldėjimo klausimai paprastai bus sprendžiami pagal ES valstybės, kurioje žmogus iki mirties nuolat gyveno, įstatymus, nebent sudarydamas testamentą jis būtų nurodęs, jog nori tvarkyti savo palikimą pagal savo pilietybės šalies teisę.

Naujajame reglamente taip pat numatyta įsteigti neprivalomą Europos paveldėjimo pažymėjimą, kuris padidintų teisinį aiškumą ir geriau užtikrintų įpėdinių taip pat kreditorių ir kitų šalių teises.

Naujasis reglamentas nepakeis žmonių, kurie gyvena savo pilietybės šalyje, padėtį. Jis nepakeis ir nesuderins atskirų šalių įstatymų, reguliuojančių paveldėjimą, nuosavybę ar mokesčius. Reglamentas nebus taikomas Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ir Danijoje.

EP pranešėjo Kurt Lechner (Europos liaudies partija, Vokietija) teigimu, tarpvalstybiniai palikimas sudaro dešimtadalį visų palikimo atvejų ES – tai sudaro beveik 450 tūkst. atvejų per metus, o bendra metinė tokių atvejų suma sudaro apie 123 mlrd. eurų palikimo.

Dėl šio teisės akto preliminariai sutarta su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių jo įsigaliojimui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min