TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvenimo mokykla po „Brabander“ burėmis

„Brabander“ sugrįžtuvės.
A.Pelakausko nuotr. / „Brabander“ sugrįžtuvės
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš ketvertą metų už solidžią 2,3 mln. litų sumą įsigytas Klaipėdos universiteto pirkinys – škuna „Brabander“ – yra ne tik mokomasis burlaivis, bet ir tarnauja kaip valios bei savarankiškumo ugdymo mokykla. Šią vasarą išbandymams laive pasiryžo trigubai daugiau jaunuolių nei pernai.

Pasak škunos kapitono Valdemaro Vizbaro, šią vasarą „Brabander“ pajėgumai išnaudoti maksimaliai: nuo birželio 24 iki rugpjūčio 12 burlaivis dalyvavo varžybose „The Tall Ships Races“ ir kituose mokomuosiuose plaukimuose.

Per tą laiką laive penkiskart keitėsi įgula, jame apsilankė daugiau nei 50 studentų ir keli moksleiviai. Palyginus su praėjusiais metais, savanorių jaunuolių, panorusių save išbandyti mokomojoje programoje „Sail training“ ir patirti tikrus jūrininkų potyrius, išaugo trigubai: praėjusių metų vasarą jų tebuvo 20. „Jei jaunas žmogus eina iš šilto buto į šlapią gultą, vadinasi, yra racijos mūsų darbe“, – kalbėjo kapitonas.

Ugdė švaros bei higienos įgūdžius

Mokomuosiuose plaukimuose dalyvavę jaunuoliai – keli moksleiviai bei pirmos ir antros studijų pakopų studentai – ugdė valią ir mokėsi elementarių, bet ne visiems įprastų dalykų. Anot V.Vizbaro, kai kam neįprasta net išsiplauti tualetą ar laikytis reguliarios asmens higienos. Jaunuoliai aplankė keletą užsienio šalių uostų, dalyvaujančių Europos sąjungos projekte „Seaside“. Šio projekto lėšomis buvo dengiama apie 40 proc. išlaidų.

Apranga bei inventoriumi aprūpina ir privačios bendrovės, jaunimui tereikėjo susimokėti už maistą. „Sail training“, arba jaunimo gyvenimo mokykla, kaip tai suprantama visame pasaulyje, – tai savanoriškas dalyvavimas renkantis į burlaivius ir ten sudarant įgulas. Toks plaukimas apima visapusišką jauno žmogaus ugdymą, jie įgauna neįkainojamos patirties, išmoksta dirbti komandoje“, – pasakojo V.Vizbaras. Šiuose plaukimuose dalyvavo ir praktiką atliko pora būsimų laivų mechanikų ir keletas laivavedžių specialybės studentų.

Paskirtis – vis dar mokomoji

Klaipėdos universiteto įsigytas burlaivis anuomet turėjo tarnauti kaip mokomoji bazė jūrinių specialybių studentams. Nors savanoriškų išvykų laivu pastaruoju metu surengiama daugiau, tačiau neapleidžiami ir studentai, kurie atlieka praktikas. Šią vasarą laive praktikavosi būsimieji hidrologai ir meteorologai, ir plaukė dvi dienas. Jie atliko tyrinėjimus ir matavimus Lietuvos teritoriniuose vandenyse.

„Buvo klaidingai manoma, kad iš „Brabander“ bus sunku atlikti matavimus, bet paaiškėjo priešingai – kad laivas manevringas, gali bet kur sustoti“, – apie škuną kalbėjo V.Vizbaras. Pasak kapitono, nebaigusi šio sezono, laivo įgula jau ruošiasi kitam: planuojama apsilankyti neseniai estų surastuose kariniuose laivuose ir ten atlikti tiriamuosius darbus su Klaipėdos archeologais.

Gdanske – aukšto lygio priėmimas

Ketvirtadinį vakare Klaipėdos universiteto škuna išplaukė pro uosto vartus Lenkijos uostamiesčio Gdansko link. Šiame mieste įgula su 12 studentų dalyvaus renginyje „Gdansk Oldtimers Meeting IV“. „Jie kviečia mus, nes „Brabander“ yra didžiausias burlaivis, galintis įplaukti į Gdansko centrą“, – apie lenkų kvietimą kalbėjo V.Vizbaras.

Gdanske vyks burių paradas, susitikimai su buriuotojais. Šeštadienį vakare vyks garbių svečių priėmimas laive, kuriame dalyvaus Lietuvos atstovybės Lenkijoje konsulato darbuotojai, Latvijos konsulas, Gdansko miesto tarybos nariai, Seimo atstovas. Pasak škunos kapitono, tai bus aukšto lygio priėmimas laive: paties burlaivio, miesto ir šalies pristatymas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min